Przepowiedie a konflikt na Ukrainie

Według licznych przepowiedni trzeci, najokrutniejszy, ogólnoświatowy konflikt zbrojny poprzedzą lokalne, mniejsze wojny, prowokacje i zamieszki. Będą spowodowane pogłębiającym się napięciem między narodami. Odżyją stare waśnie, które rozjątrzą nieuleczone rany. Jak w reakcji łańcuchowej, będą prowokować kolejne starcia, aż doprowadzą do globalnego wybuchu.
Wydaje się, że agresja Rosji na Ukrainie jest takim właśnie pośrednim ogniwem, a bezpośredni zapalnik tyka na Bałkanach lub na Bliskim Wschodzie… Tym jednak, co niepokoi w tym konflikcie, jest zapowiedź profetów, iż nastąpi on „niedługo” przed III wojną. Czyli ile? Kilka miesięcy, rok czy może parę lat?
Przepowiednie Ukraina 3 wojna światowa

Edgar Cayce (1877-1945) mówił: „Największa nadzieja świata weźmie swój początek od religii rosyjskiej. Od Rosji nadejdzie zbawienie świata”. W 1979 r. Bułgarka Baba Wanga (1911-1996) wieszczyła, że za około dwadzieścia lat w Rosji powstanie nowa religia, na wzór starodawnej indyjskiej filozofii Białego Bractwa. Znikną wszystkie dotychczasowe religie, a ona obejmie cały świat. Wizjonerka zapowiadała na około 2030 rok powrót starej Rosji jako „gospodarza świata” i wielkiej potęgi, której wyższość duchową uzna nawet Ameryka.

Także nasz jasnowidz, ks. Cz. Klimuszko (1905-1980) tak kończył swą apokaliptyczną wizję potopu w trakcie III wojny światowej, mówiąc o Rosji: „Właściwie kataklizm ich ominie. Oni tyle własnej krwi i łez wylali, tyle się nacierpieli, nadźwigali kajdan, jakie sami sobie nałożyli, że mieliby prawo już odetchnąć. Przecież to robili nie tylko dla siebie, dla własnych narodów, ale dla całej ludzkości. Intencje też się liczą. Uczyli miliony ludzi czytać i myśleć. Prawda, że walczyli z Bogiem, ale i głód Boga w masach posiali. Tam się będzie odbywać wielkie nawrócenie”.

Póki co jednak przeanalizujmy tę pierwszą, agresywną postawę Rosji. Czytając przytoczone fragmenty przepowiedni warto skupić się na faktach, a nie datach, gdyż czas jest zbyt płynny, by go precyzyjnie określić. Mimo to niepokojąco często pojawia się wizja listopada… Poza tym wydaje się, że pewne wydarzenia mogą być „odraczane” dzięki balansowi korzystnych i niekorzystnych energii. A to może oznaczać, że jasnowidze w rodzaju o. Pio, ks. Klimuszki, Wangi czy J. Dixon… wcale się nie mylili, wieszcząc III wojnę w II połowie XX wieku! Po prostu została ona „przesunięta”, a my tak naprawdę żyjemy w „darowanym czasie”. Doceńmy więc dobrodziejstwo pokoju i tego, co mamy.

Przepowiednia o. Klimuszko

„Wojna wybuchnie na Południu wtedy, kiedy będą zawarte wszystkie traktaty i będzie odtrąbiony trwały pokój. Rosję zdradzą jej sąsiedzi. Nie, nie my! […] Ogniste włócznie uderzą w zdrajców. Zapłoną całe miasta. Potem rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi i runą w wody morza, obudzą bestię. Ona się dźwignie z dna. Piersiami uderzy ogromną falę. Widziałem transatlantyki znoszone jak łupinki orzecha”.

KOMENTARZ: Czy sąsiadami tymi są Ukraina, Chiny, republiki nadbałtyckie czy też azjatyckie?

Przepowiednie Baby Wangi:

Trzecia wojna rozpocznie się od prowokacji i lokalnej wojny, podczas której zostanie użyta broń chemiczna lub nuklearna albo obydwie. Wybuchnie 10 listopada 2010 i zakończy w październiku 2014 roku. „Wszędzie będą się toczyć walki. Narody zaczną się kotłować jak w glinianym dzbanie, wielu ludzi zginie”!

2011 – Opad radioaktywny zniszczy faunę i florę północnej półkuli Ziemi. Potem wrogowie zaczną chemiczną wojnę przeciwko żyjącym Europejczykom.

2014 – Większość ludzi na półkuli północnej zginie w wyniku raka i innych chorób skóry spowodowanych napromieniowaniem i chemikaliami.

2016 – Europa prawie w całości wyludniona.

2018 – Chiny stają się potęgą światową. Wydobycie ropy naftowej się kończy.

Przepowiednie Mariana Więcławka – „proroka z Leszna” (z 1992 r.)

„Z roku na rok będzie gorzej, katastrofa po katastrofie (…). Jesienią 1994 rozpocznie się III wojna światowa (…) od walki między Rosjanami a Ukraińcami. Później na tych pierwszych ruszą Chińczycy i Japończycy. Pierwszą bombę atomową na Mont Blanc zrzucą Francuzi. Następna eksploduje w Bawarii. (…). Wojna będzie trwać do 1997 roku. Niemcy zostaną całkowicie zniszczone. Tragiczny los czeka Stany Zjednoczone. Praga, Wenecja i inne miasta przestaną istnieć, przed nami widmo głodu”. (za: „W-Z News” i „Poznaniakiem”, 2-3 V 1992 nr 11 i 31 XII 1994).

W grudniu 1994 jasnowidz z Leszna zdementował swoje niektóre przepowiednie sprzed dwóch lat. Utrzymywał jednak, iż dużym zagrożeniem dla Polski okażą się rozruchy w Rosji, że stale w różnych regionach świata będą wybuchały zbrojne konflikty. Zapowiedział ponadto, że najtrudniejsze będą lata 1997-2000, bo wówczas wojna ogarnie cały świat.

KOMENTARZ: Czy te daty należałoby przesunąć o 2 dekady, czyli na lata 2014-2017-2020?

Przepowiednie współczesnego pastora z USA Johna Paula Jacksona (ok. 2009 r.)

„Niedługo przed wybuchem III wojny Rosyjski Niedźwiedź obudzi się i wyjdzie ze stanu hibernacji. Rosja będzie próbować stworzyć kryzys paliwowy poprzez przejęcie kontroli nad Ukrainą. Wyposaży Iran w broń w celu podtrzymania kryzysu i zaognienia konfliktu. Rosyjska żądza pieniędzy potrzebnych do ożywienia upadającej giełdy popchnie ją do inwazji na Ukrainę w nadziei rozniecenia na nowo procesu olejowego.

Rosja udzieli Iranowi wsparcia w postaci wojskowego wyposażenia, statków, łodzi podwodnych i pocisków rakietowych nie dla ich ochrony, ale mając ukrytą nadzieję, że Iran rozpocznie walkę z Izraelem, i że wzrost cen ropy nakarmi rosyjską, prawie bankrutującą ekonomię. Putin zdobył swoją popularność z powodu rozwoju rosyjskiej gospodarki.

Celowa prowokacja rosyjskiej młodzieży wkrótce doprowadzi do patriotyzmu wobec „matki Rosji”, który spowoduje ciągły międzynarodowy konflikt”.

KOMENTARZ: Wojna będzie mieć ekonomiczny motyw.

Wizje bioenergoterapeutki Grażyny Wilczek (za: L. Stawowska, Reinkarnacja, Białystok 2003, s. 138)

„Jednego razu Opiekun duchowy zabrał mnie na ruiny zamku. By ł to wielki, stary zamek, a raczej to, co z niego zostało, z jego dawnej świetności i chwały. Same ruiny i zgliszcza. Wokół wszystko było zburzone. Stałam wysoko na górze. W środku była jakaś jaskinia. Opiekun poprosił mnie, żebym popatrzyła na zachód. Powiedział, że właśnie zakończyła się II wojna światowa i to są pozostałości po tym, czego jeszcze nie zdążono naprawić.

Później poprosił mnie, żebym skierowała swój wzrok na wschód. Ujrzałam, jak pod tą górą, od wschodu, się kotłuje. Wszędzie było pełno ludzi. Trwały przygotowania do jakiejś walki. Atmosfera była napięta i nerwowa. Opiekun duchowy wyjaśnił mi, że trwają przygotowania do III wojny światowej. Powiedział również, że ludzie sami sobie taki los szykują.

Na koniec pokazał mi pomieszczenie, gdzie nie było drzwi, było tylko jedno okno, niewidoczne i malutkie. Uświadomił mi, że zostanie nas tylko garstka. Biada tym, którzy nie są skłonni dostrzec tego, co może nadejść!”.

KOMENTARZ: Wschód tutaj to Rosja, a dalej Chiny.

Przepowiednie Krzysztofa Jackowskiego

Na 2008 r.: „Będą jakieś dwie prowokacje na świecie, a trzecia to już będzie wojna”.

Na 2009 r.: „Jakieś dwa samoloty pasażerskie. I teren Ukrainy. A zaraz potem wojna”. „Lipiec jest kluczowy”. Podtrzymał, że „będą jakieś dwie prowokacje na świecie, a trzecia to już będzie wojna”, która może wybuchnąć w listopadzie lub wcześniej.

KOMENTARZ: te dwa samoloty pasażerskie może łączyć jedna linia lotnicza: malezyjska.

Na 2011 r.: „Wciąż mam wrażenie, że będzie wojna. Nie wybucha tylko dzięki Rosji. Tak czuję. A wojna to zyski i nie wiadomo, jak długo Rosja będzie pilnować spokoju”. (Źródło: Taki będzie 2011 rok! Przepowiednia jasnowidza z Człuchowa Krzysztofa Jackowskiego dla Polski i świata – pomorska.pl)

KOMENTARZ: określenie „dzięki Rosji” należy tu chyba rozumieć jako „dzięki temu, że Rosja nie podjęła w tym kierunku działań”. Niestety, podjęła je 3 lata później – czyli teraz – w stosunku do Ukrainy.

Na II poł. 2011 r.: „Bardzo prawdopodobne jest, że w tym roku dojdzie do poważnego konfliktu zbrojnego i wybuchnie on na tle wpływów ekonomicznych”. (za: SuperExpress, marzec 2011)

Na 2012 r.: „Rząd będzie bardzo za Unią i straci w Sejmie poparcie ludzi, których udało mu się dla siebie pozyskać. Od wiosny nie będzie sobie radził z gospodarką. I będą poważne niepokoje na świecie. Ja cały czas boję się wojny”. (za: SuperExpress, grudzień 2011)

Przepowiednie rosyjskie (Prawosławni mnisi jasnowidze o wojnie i Antychryście)

O. Serafin Sarowski (1754-1833): „po wielkiej wojnie”, której okrucieństwa przewyższą wszystko, co do tej pory widział człowiek, na świat „gdzieś między Moskwą a Petersburgiem” przyjdzie Antychryst. Odrodzona Rosja wchłonie wszystkie ziemie słowiańskie: „Będzie ogromnym oceanem narodów”.

Matfej Bresfeński (1861-1950), grecki arcybiskup: „W tej światowej wojnie nowy układ sił powstanie przeciwko ludzkości […]. Zginą miliardy ludzi. […] Po rozbudzeniu się Rosji rozpocznie się trzecia wojna światowa, która zacznie się w Jugosławii. Zwycięży Rosja – rosyjskie imperium, które zapoczątkuje długi okres pokoju i dobrobytu, mimo że nie podbije ziem wszystkich swoich wrogów”.

O. Fieofan (1872-1940) uciekinier z ZSRR: „W Rosji narodzi się na nowo monarchia – samowładztwo. Bóg wybrał już swego cara. Będzie to człowiek o płomiennej wierze, genialnym umyśle i żelaznej woli. […] Rosja wstanie z kolan i świat będzie zadziwiony”.

Władysław Szumow (1902-1996) cudotwórca i jasnowidz: będzie wielkie trzęsienie ziemi i głód w Moskwie. Gdy część Chin zatopi woda „Chińczycy dojdą aż do Czelabińska!”, a gdy go zdobędą, przejdą na prawosławie. Nastąpi powrót komunistów do władzy i wojna z Niemcami. „Pojedna się z nami Białoruś, ale już Ukraina do nas nie dołączy”. Wojna dotknie wiele regionów, a gdy jedna ze stron konfliktu powoła wspólnego wodza, okaże się on Antychrystem.

O. Nikołaj Gurjanow (1909-2002): „Schedę po Jelcynie obejmie wojskowy. Jego władza będzie zasługiwać na uznanie, wiek jego będzie nieduży i on sam też. Władza będzie jak za komunistów i Politbiura”.

Inni rosyjscy profeci także wieszczyli globalny konflikt, w który uwikła się Rosja, oraz jej wojnę z Chinami.

Paweł Globa – współczesny rosyjski astrolog uważa, że 2014 rok przybliży świat do trzeciej wojny. I chociaż do niej nie dojdzie, zmieni globalny układ sił. Zacznie się rozpadać Unia Europejska, NATO, a także Ukraina – na trzy części.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Przepowiedie a konflikt na Ukrainie”

  1. zwariowac mozna od tych przepowiedni, badzmy czujni i otwarci na to co sie dzieje na swiecie, a Pan Bog reszty dokona, a jak i kiedy, nie warto sie tym zajmowac, to jego sprawa, nasza jest przyzwoicie zyc i ufac w jego milosierdzie, a nam wierzacym nic sie zlego nie stanie

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.