Przepowiednie europejskich polityków

1
12

„Politico Europe” opublikowało dziesięć „najbardziej apokaliptycznych przepowiedni” europejskich polityków na temat przyszłości Unii Europejskiej.

przepowiednie Europa

Angela Merkel, François Hollande i inni europejscy politycy przepowiadają Unii Europejskiej rychły krach – pisze „Politico Europe”.

Na tle kryzysu migracyjnego w ciągu kilku miesięcy „retoryka dnia sądnego” w odniesieniu do europejskiej przyszłości jest zwykłym zjawiskiem. W związku z tym tygodnik stworzył listę dziesięciu najbardziej mrocznych przepowiedni znanych polityków.

Listę otwiera przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. W tym tygodniu określił on kryzys migracyjny „politycznym trzęsieniem ziemi dla Europy”.

– Nie ma wątpliwości co do tego, że ten kryzys może zmienić formę UE, w jakiej ją zbudowaliśmy – oświadczył.

Za nim uplasował się Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej. Juncker oświadczył, że UE znajduje się w upadku i jej „miłosna intryga” z imigrantami prawdopodobnie dobiega końca.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel, którą wielu zachodnich polityków i ekspertów krytykuje za jej stosunek do kryzysu migracyjnego, i prezydent Francji François Hollande też znaleźli się na tej liście.

— Jeśli Europa poniesie klęskę w kwestii uchodźców, to już nie będzie ta Europa, o której marzyliśmy – powiedziała Merkel.

Hollande przepowiedział „koniec Europy”, występując przed Parlamentem Europejskim w ubiegłym miesiącu.

— Potrzebujemy nie mniej Europy, a więcej Europy. Europa musi się umocnić, inaczej będziemy świadkami jej końca, naszego upadku – powiedział francuski prezydent.

Z podobnymi oświadczeniami wystąpili też premier Słowenii Miro Cerar, kanclerz Austrii Werner Faymann i premier Holandii Mark RutteCerar w ubiegłą niedzielę powiedział, że jeśli nie znajdzie się rozwiązania kryzysu migracyjnego, to Europę od rozpadu dzieli kilka tygodni.

Kanclerz Austrii w wywiadzie dla lokalnej gazety oświadczył, że teraz

chodzi albo o wspólną Europę, albo o cichy rozpad UE. Jedna droga — uciążliwa, trudna i prawdopodobnie długa, a druga doprowadzi tylko do chaosu.

Holenderski premier nazwał kryzys migracyjny największym wyzwaniem dla wspólnoty.

– Ten kryzys może zniszczyć fundament, na którym opiera się nasza współpraca – prorokował.

Na liście najbardziej mrocznych przepowiedni dotyczących przyszłości Europy „Politico Europe” znalazły się wypowiedzi przewodniczącego grupy liberalnej w Parlamencie Europejskim Guy’a Verhofstadta, liderki francuskiej partii Front Narodowy Marine Le Pen i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza.

Verhofstadt powiedział, że jeśli Europa nie zjednoczy się w obliczu kryzysu, UE i te wartości, które są wspólne dla państw członkowskich, zaczną się rozpadać.

Schulz na spotkaniu w Berlinie przyznał, że Europa „jest w złym stanie”.

Le Pen wezwała, by skończyć z Unią Europejską, ale nie z Europą.

– Chcę zniszczyć UE, a nie Europę! Wierzę w Europę jako w związek państw narodowych – wyjaśniła francuska polityk.

źródło: pl.sputniknews.com, alexjones.pl

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

troche za pozno te proroctwa…mleko sie wylewalo przez lata a poprawnosc polityczna tych politykow nie chciala tego widziec…coz to za zwrot w polityce, niestety za pozno, jestesmy juz martwi jako zjednoczona Europa, teraz zaczniemy sie bac o wlasne tylki, ale kazdy z osobna a to bedzie chaos…wiec modlcie sie ludzie o przyjscie Pana, bo tylko On moze powstrzymac diabla