Przepowiednie, które spełniają się na naszych oczach

przepowiednie krolowej saby

Przypominamy przepowiednię królowej Saby, która opisywała koniec świata, poprzez zdarzenia, które będą go poprzedzać. Dwóm można przypisać spełnienie, a trzecia jest w trakcie spełniania się. Wymienia się także kilka znaków charakterystycznych, które mają się objawić ludziom przed końcem świata.

Michalda – królowa Saby, miała pojawić się na dworze Króla Salomona, gdzie przepowiadała mu przyszłość. Miała ona przepowiedzieć między innymi narodziny Jezusa, a także to, że 1200 lat po jego śmierci rozpocznie się okres wojen. 200 lat później miało nastąpić pierwsze upomnienie od Boga, przejawiające się upadkiem religii.

„Brat powstanie przeciw bratu”, „państwo rzymskie będzie zrujnowane” – to tylko dwie z wielu przepowiedni Michaldy. „Pojawienie się Napoleona, rewolucja technologiczna i wielkie wojny w Europie” – to kolejne z trafnych wróżb Michaldy. Najciekawszą jednak zapowiedzią, która ma się właśnie spełniać jest jednak ta o końcu świata.

Proroctwa dotyczące końca świata

Proroctwa Michaldy dotyczące końca świata zostały podzielone na trzy grupy, i wg takiego podziału spełnienie dwóch z nich już nastąpiło. Pierwsza grupa oznak zawierała: rozwój handlu ogólnoświatowego; zanik szczerości; zapanowanie pieniądza nad światem. W drugiej grupie oznak wymienia się: przymus ekonomiczny do pracy ponad siłę, by zarobić na utrzymanie; nagły rozwój nauki i technologii; niesłychany wzrost ceny ziemi.

W przepowiedniach królowej Saby ma się dać odnaleźć nawet problem przeludnienia: ludzie rozmnożą się nad miarę, więc żywności i środków zabraknie dla wszystkich, czy powstanie społeczeństw multikulti: przybędzie wiele innych narodów […], przez co wiele złego powstanie, gdyż nikt nie będzie wiedział, do jakiego narodu należy, ani jaką wiarę wyznaje.

Trzecia, ostatnia, grupa proroctw ciągle czeka na spełnienie, choć niektórzy wskazują, że pewne oznaki już widać: wybuch wielkiego światowego konfliktu; ciągły ferment, chaos i kolejne rewolucje; księżyc, gwiazdy i słońce świecić inaczej będą. Wymienia się także kilka znaków charakterystycznych, które mają się objawić ludziom przed końcem świata:

– wszystkie stworzenia, które żyją, poczną się krwią pocić;
– księżyc i gwiazdy blaskiem czerwonym zalśnią;
– wielka susza, która zniszczy całą roślinność;
– w niektórych miejscach gleba zacznie „płonąć” sama z siebie;
– dojdzie do poruszenia się powierzchni ziemi.

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
podróznik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
podróznik
Gość
podróznik

mamy szczęście ! jesteśmy jednym pokoleniem które zobaczy końce świata i następne wojny światowe