Przerażające prognozy: Na Ziemi pojawi się nowy ocean a naszą planetę czeka katastrofa

przerazajaca prognoza ziemie czeka katastrofa

Przyszłość naszej planety nie maluje się wcale tak różowo, jak wyobrażają ją sobie ci, którzy na niej żyją. Zmiany będą zachodzić na ogromną, globalną skalę. Naukowcy są przekonani, że katastrofa na Ziemi zacznie się za 100 mln lat.

Będzie to wynik działalności człowieka, a także zjawisk przyrodniczych i kosmicznych. Zmiany klimatu doprowadzą na przykład do powstania nowego oceanu. Pojawi się on w jednym z najgorętszych miejsc planety, nazywanym Kotliną Danakilską, położoną między Erytreą i Etiopią. Trochę pocieszające jest tylko to, że dojdzie do tego nie tak szybko.

Jeszcze bardziej przerażający będzie atak z Kosmosu, kiedy w Ziemię uderzy ogromny meteoryt, co spowoduje wymarcie prawie wszystkich istot żywych. Być może przeżyć uda się tylko niektórym z nich. Później zaczną mutować do o wiele bardziej złożonych form życia. Nie wykluczone, że pojawią się rozumne bezkręgowce i płazy.

Wydarzy się to za jakieś 100 mln lat. Mniej więcej w tym samym czasie dojdzie do połączenia Afryki i Europy Południowo-Wschodniej. W ten sposób Morze Śródziemne po prostu „się wyleje”. Australia i Antarktyda zaczną poruszać się w szybkim tempie w stronę Azji — do kontynentu będzie się przybliżać również Ameryka, jeszcze bardziej oddalając od Europy.

Są również bliższe prognozy, które nie dają powodu do radości. Ziemia zaczęła stopniowo wchodzić w obszar maksymalnego zbliżenia do Słońca, opuszczając strefę, która nadaje się do życia ludzi. Wymrą wszystkie istoty żywe. Jedyną nadzieją jest to, że ziemianom uda się do tej pory podbić przynajmniej Marsa.

 

źródło: pl.sputniknews.comzi

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
panoramix dżonDingoDongKimBury Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
panoramix dżon
Gość
panoramix dżon

boje się !!!! ocean zaleje mi dom w Polsce !!!

DingoDong
Gość
DingoDong

Niektóre artykuły tutaj są tak głupie, że aż śmieszne. Można czytać w zastępstwie jakiegoś skeczu kabaretowego.

KimBury
Gość
KimBury

100 milionów lat – śmiechu warte!