Przeszczep głowy możliwy jeszcze w tym roku. Zgłosił się pierwszy ochotnik

przeszczep głowy

Nie ma wątpliwości, iż operacja ta jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych, ale też najbardziej wyczekiwanych zabiegów w medycynie od lat. Wiele wskazuje na to, że może się ona odbyć jeszcze w tym roku.

Sergio Canavero od wielu lat zapewnia o istnieniu możliwości przeszczepu głowy. W przeszłości wielokrotnie zapewniał, że próbę pionierskiego zabiegu przeprowadzi jeszcze w 2017 roku. Wiele wskazuje na to, że może mu się to udać, ponieważ jak podaje portal iflscience.com znalazł się pacjent, który wyraził zgodę na zabieg.

Sergio Canavero przeszczepił już głowy wielu szczurom
Sergio Canavero przeszczepił już głowy wielu szczurom

Sergio Canavero przeszczepił już głowy wielu szczurom

Sergio Canavero przeszczepił już głowy wielu szczurom

Jest nim anonimowy obywatel Chin. Jego ciało zostanie schłodzone do 10 stopni Celsjusza, by następnie móc przeszczepić głowę do ciała innej osoby. Operacja planowana jest na grudzień bieżącego roku.

Canavero nie ukrywa, że jego nowatorski pomysł spotyka się z falą oporu zarówno lekarzy jak i opinii publicznej. Pojawiają się dylematy nie tylko natury etyczne, ale również wątpliwości co do powodzenia operacji z powodu braku możliwości regeneracji rdzenia kręgowego.

przeszczep głowy

Lekarz mimo to pozostaje zdeterminowany i obstaje przy swoim zapewniając, że zabieg powiódł się podczas licznych prób na zwierzętach.

źródło: nczas.com

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kimburoooooo Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kimbur
Gość
Kimbur

To przeszczep całego ciała a nie głowy. Głowa zostaje!

oooooo
Gość
oooooo

1- jag ten z głowa był dobry a ten z ciałem zły to po przeszczepie gościu będzie zły bo złe serce…;) 2- czyli dusza nie jest w ciele a w głowie a ponoć człowiek może żyć bez prawej czy lewej półkuli mózgu czyli tam tez duszy niema to jeszcze tylko pień zostaje ale nawet z uszkodzonym pniem ludzie żyja sa takie przypadki pojedyńcze … , to może jesteśmy biorobotami ? w sumie w człowieku jest energia elektryczna , a kontakty z bogiem etc duchowości … może to tylko oprogramowanie które stwożyli tak jak i całego człowieka wyższe istoty tzw kosmici… Czytaj więcej »