Putin: „Nadchodzi zagrożenie, jakiego świat jeszcze nie widział”

Nieposzanowanie norm prawnych może stać się przyczyną kryzysu, jakiego świat jeszcze nie widział – oświadczył Władimir Putin na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu.

„Wyjście jednej ze stron konfliktu z pola prawnego, zerwanie umów zawsze pociąga za sobą istotne ryzyko i koszty. To aksjomat praktyki biznesowej” — przypomniał rosyjski lider.
W skali globalnej takie zachowanie państwa — zwłaszcza ośrodków siły — jest brzemienne w negatywne, jeśli nie destrukcyjne skutki — ostrzegł Putin.

Nieposzanowanie obowiązujących norm i utrata wzajemnego zaufania mogą nałożyć się na nieprzewidywalność, niepokój związany z kolosalnymi zmianami. Taki zbieg czynników może doprowadzić do kryzysu systemowego, jakiego świat jeszcze nie widział — powiedział prezydent.

Putin zaapelował o budowę gospodarki zaufania.

Nowe formy protekcjonizmu

Kolejnym zagrożeniem dla stabilność światowej gospodarki są nowe formy protekcjonizmu — uważa rosyjski prezydent.

„Jeśli wcześniej w obiegu były klasyczne formy protekcjonizmu, co oczywiście także budziło żal, takie jak dodatkowe cła importowe, wymogi techniczne lub ukryte subsydia, to dzisiaj mowa o protekcjonizmie w nowym wydaniu — o wykorzystywaniu jawnie wymyślonych pretekstów, o powoływaniu się na interesy bezpieczeństwa narodowego. Po co? W celu wyparcia konkurentów lub wymuszenia ustępstw” — powiedział Putin.

Wspólna odpowiedzialność

Odpowiedzialność za wspólną przyszłość leży na każdym państwie, zwłaszcza na państwach z wiodącą gospodarką — przypomniał Władimir Putin. Rosyjski lider wezwał do odnoszenia się z szacunkiem do innych państw i partnerów.

Swoje interesy można forsować w różny sposób: albo ignorując innych, albo szanując swoich partnerów. Rozumiem, że współczesny świat jest siecią powiązań, a państwa są między sobą powiązane. I na każdym państwie, zwłaszcza na dużych, wiodących gospodarkach świata spoczywa kolosalna odpowiedzialność za wspólną przyszłość — zakończył prezydent.

Legalny mechanizm

Putin odnotował konieczność utworzenia legalnego mechanizmu w celu wprowadzenia zmian do handlu światowego, żeby uwolnić się od archaicznych form i zachować to, co najlepsze.

Rosyjski lider podkreślił, że świat ulega zmianie, a wraz z nim zmianie ulegają instytucje i reguły. One z kolei powinny być wspólne dla wszystkich.

 

źródło: pl.sputniknews.com

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JanekNIE BEDZIE ZADNEGO KONCAbisajrusbisajrus Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janek
Gość
Janek

Krym, Donbas, Gruzja, Czeczenia, Syria – tam mordował Putin. A gdzie reformy panie Putin ! reformy, które przyniosły by światu stabilizację wobec zagrożeń ze strony USA czy Chin.

NIE BEDZIE ZADNEGO KONCA
Gość
NIE BEDZIE ZADNEGO KONCA

I nareszcie cisza nastala.Portal mozeta wylaczyc.Nikt sie na brednie z dupy wziete nabrac nieda

bisajrus
Gość
bisajrus

a temu co ?????????

NIE BEDZIE ZADNEGO KONCA
Gość
NIE BEDZIE ZADNEGO KONCA

Komu?Co sie stalo?Jarkowi?Ubecki zydek dogorywa,rak trzustki go zzera.A Wladek,mocodawca Jarka,bada teren,aby ziemie mu nalezne odzyskac,gdyby drugi mocodawca Jarka Donald Trump,chcial napalmem po Polsce i Durnych Polakach przejechac,gdyz i Wladkowi i Trumpowi Polskie Scierwo przeszkadza bardzo w celu stworzenia Imperjum Doskonalego,pod wodza Ameryki lub Rosji,A Jaroslaw Balbina Kaczynski wraz z Pisem,robia wszystko,by Polska wkoncu splonela i z map miedzynarodowych zniknela,by pozniej jego najwiekszy mocodawca z Izraela,odkupil ta ziemie z rak Rosjan/Amerykanow i stworzyl na tych terenach Nowe Panstwo Zydowskie,ktorego administratorem bedzie Mafia Koscielna,lub to co sie od niej odlaczy i stworzy nowa mafiie

bisajrus
Gość
bisajrus

A temu co się stało ?

bisajrus
Gość
bisajrus

A jemu co się stało

NIE BEDZIE ZADNEGO KONCA
Gość
NIE BEDZIE ZADNEGO KONCA

Wladimir Wladimirowicz Putin.Bezposredni glownodowodzacy i wydajacy rozkazy Jaroslawowi Balbinie Kaczynskiej i calemu PiS-owi.Te ziemie juz naleza do Wladka.O czym durny Polak nawet nie wie