Putin: Nasze wojska zajęłyby Kijów w 2 tygodnie

Putin Nasze wojska zajęłyby Kijów w 2 tygodnieGdybym chciał, nasze wojska zajęłyby Kijów w dwa tygodnie – tak miał się przechwalać w rozmowie telefonicznej z szefem komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso prezydent Rosji Władimir Putin. Rosjanie konsekwentnie zaprzeczają, że wysyłają żołnierzy wspierających rebelię w Donbasie. Kijów odpowiada – w starciach na wschodzie Ukrainy zginęło już około 2 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Tak miał stwierdzić doradca ministra obrony Ołeksandr Daniljuk.

Daniljuk nie podaje źródeł tej informacji. Twierdzi natomiast, że należy zorganizować “nieformalną strukturę “, która będzie informować rosyjskie rodziny o śmierci żołnierzy. Doradca ministra liczy, że dzięki temu zacznie działać w Rosji ruch antywojenny.

Ukraiński sztab operacji antyterrorystycznej ogłosił, że zaczyna organizować partyzantkę na wschodzie, gdzie może znajdować się nawet do 15 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Ukraińcy ponoszą jednak coraz większe straty. Stracono dwa kutry straży granicznej na Morzu Azowskim i utracono pozycje wokół Ługańska.

W okrążeniu wokół Iłowajska separatyści wzięli do niewoli ponad 200 ukraińskich żołnierzy przyznał Andrij Łysenko, rzecznik operacji antyterrorystycznej. Jego zdaniem sytuacja w tym rejonie wciąż jest niezwykle ciężka i trwa operacja wycofywania ukraińskich jednostek. Łysenko odmówił ujawnienia danych o stratach wśród ukraińskich żołnierzy, informacja o zabitych i rannych zostanie ogłoszona dopiero po zakończeniu ewakuacja z “kotła iłowajskiego”.

źródło: RMF FM Przemysław Marzec

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
SendziaSondu Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
SendziaSondu
Gość
SendziaSondu

Bandera wyrzekł się swojego ukraińskiego pochodzenia i twierdził że jest Polakiem na wygnaniu, zmienił nawet dowód tożsamości ze Stepan Bandera na Stefan Popiel. Zamieszany był też w wiele afer między innymi w “aferę dolarową” czy przerzut kosztowności zrabowanych pomordowanym Polakom i Żydom na terenie II RP, za “żelazną kurtynę”. Mimo posiadanego obywatelstwa polskiego i zmienionego nazwiska wytropił go wywiad sowiecki i zlikwidował 15 października 1959 roku w RFN, gdzie ten się ukrywał.