Putin ogłosił pełną gotowość bojową części Rosji

Minister obrony Siergiej Szojgu ogłosił, że prezydent Władimir Putin postanowił przeprowadzić niezapowiedziany sprawdzian gotowości bojowej sił Centralnego Okręgu Wojskowego. To jeden z czterech okręgów, na jakie dzieli się Rosja. Jak pisze agencja TASS, Putin polecił też sprawdzić działania władz w warunkach wojennych.

Szojgu poinformował o tym na naradzie z kierowniczą kadrą ministerstwa obrony w Narodowym Centrum Zarządzania obroną państwa.

manewry Rosja

Sprawdzą desant..

Centralny Okręg Wojskowy obejmuje obszar Uralu, Powołża i Zachodniej Syberii.

– Zgodnie z zarządzeniem prezydenta wojska okręgu, część sił powietrznych innych okręgów wojskowych, wojsk powietrzno-desantowych i lotnictwa wojskowo-transportowego od godz. 9.30 czasu moskiewskiego przechodzą w pełną bojową gotowość – powiedział minister.

Rosja wojsko

– W ciągu pierwszych dni konieczne będzie sprawdzenia czasowych normatywów i gotowości wojsk do wypełnienia zadań określonych przez stopień gotowości bojowej – dodał Szojgu. Drugim etapem sprawdzianu ma być wyprowadzenie zgrupowań różnych rodzajów wojsk na poligony.

Minister obrony szczególnie dużo uwagi poświęcił „gotowości powietrznych zgrupowań i jednostek do wypełniania zadań”. – Powinniśmy ocenić możliwości wojsk powietrzno-desantowych do przerzutu ich na duże odległości i gotowości do desantu na nieznanych poligonach – podkreślał Szojgu.

Jednocześnie ze sprawdzianem wojsk prezydent polecił przeprowadzić sprawdzian niektórych instytucji i administracji regionów jeśli chodzi o gotowość do wypełnienia zadań w warunkach czasu wojny.

– Polecono ministerstwu obrony wspólnie z Głównym Zarządem Programów Specjalnych wykonać sprawdzian Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Gospodarki Rolnej, Ministerstwa Przemysłu i Handlu, Federalnej Agencji Medyczno-Biologicznej, agencji rybołówstwa, rezerw państwa, a także administracji Republiki Baszkortostan, obwodów nowosybirskiego, samarskiego i czelabińskiego w kwestiach ich gotowości do wypełnienia zadań w warunkach czasu wojny – powiedział Szojgu.

Dodał, że sprawdzian ma być przeprowadzony w dniach 7-12 września.

Autor: //gak / Źródło: RIA Nowosti, TASS, Interfax, tvn24

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.