Putin pełen uznania. Polskie Siły Zbrojne zrobiły na nim wrażenie!

Władimir Putin lubi prężyć muskuły. Zarówno fizycznie, jak i politycznie. Manewry Zapad-17 przeprowadzane przez rosyjską armię na Białorusi miały pokazać zachodowi, że Federacja Rosyjska ma siłę.

Siła i przepych bardzo imponują prezydentowi Rosji. Stąd zapewne miał nietęgą minę, gdy dowiedział się, że rozpoczęte właśnie polskie manewry – Dragon-17 – są większe od tych, które zarządziła Federacja Rosyjska.

W środę w jednostce łączności w Zegrzu rozpoczęły się ćwiczenia Dragon-17. Po raz pierwszy w manewrach na dużą skalę wezmą udział Wojska Obrony Terytorialnej.

Ćwiczenia Dragon odbywają się co dwa lata i są największymi ćwiczeniami narodowymi – ćwiczą w nich głównie polskie jednostki. W tym roku jednak widać wyraźnie, że stały się elementem cichej rywalizacji między Rosją a NATO.

Faktem jest, że o sojuszu Putin wypowiada się z dużym respektem. Ciekawe czy spodziewał się, że manewry złożone niemal wyłącznie z polskich jednostek, mogą „przebić” organizowane przez potężną armię rosyjską.

To wyraźny sygnał dla Moskwy: Polska nie jest bezbronna.

Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że militarnie jesteśmy – wespół z sojusznikami – zbyt mocni dla jednej Rosji, której imperialistyczne zapędy niepokoją szeroko rozumiany świat zachodni.

Rządowa inicjatywa utworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej była przełomowa. Dzięki jednostkom w każdym regionie kraju nasze Siły Zbrojne są gotowe reagować znacznie szybciej i lepiej się organizować.

Żołnierze WOT ciągle się szkolą i jednym głosem mówią, że są dumni, iż w taki sposób mogą służyć Ojczyźnie.

Ocena: 5.0. Przez 11 osób.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Putin pełen uznania. Polskie Siły Zbrojne zrobiły na nim wrażenie!”

 1. Polska armia idzie w kierunku wojsk rozproszonych co oznacza że trudniej ją pokonać można porównać do wojny partyzantów którzy atakują z ukrycia i zaskoczenia, a bronią im będzie każdy kamień. Z kamieniem i patykiem na czołgi rosyjskie.

  Dostep do obrony jest ograniczony ze względu na brak pozwoleń na broń, Czechy mają łatwiej

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. W W Putin wiek prawie 70l, wzrost ponad 160cm waga jak worek cementu, naprawdę ma kurdupel co prężyć,

  Ocena: 4.0. Przez 2 osoby.
  Proszę Czekać...
 3. WOT to była kompletna klapa, zero zainteresowania z powodu żałosnego wynagrodzenia.

  Ocena: 1.8. Przez 13 osób.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.