„Putin, przyjdziemy do Rosji i zabijemy was w waszych domach” – Państwo Islamskie grozi Rosjii

Tzw. Państwo Islamskie (IS) wezwało swoich członków do rozpoczęcia „świętej wojny” w Rosji w trwającym 9 min. nagraniu wideo umieszczonym w niedzielę na YouTube – poinformował Reuters.

panstwo islamskie– Słuchaj Putin, przyjdziemy do Rosji i zabijemy was w waszych domach.. O, bracia rozpocznijcie dżihad, walczcie i zabijajcie ich – mówi grożący palcem zamaskowany mężczyzna, prowadząc samochód na pustyni.

panstwo islamskie

Na nagraniu z podpisami widać również uzbrojonych mężczyzn atakujących pojazdy opancerzone i namioty oraz zbierających broń na pustyni.

Niezależne zweryfikowanie prawdziwości nagrania nie jest możliwe jednak link do nagrania umieszczono w serwisie mailowym używanym przez IS.

Reuters zauważa, że Rosja i USA rozmawiają obecnie o zwiększeniu współpracy wojskowej i wywiadowczej w zwalczaniu Państwa Islamskiego i Al-Kaidy w Syrii a IS wezwało swych zwolenników do atakowania państw, z którymi walczy w Syrii i Iraku.

W ostatnim okresie doszło we Francji i Niemczech do całej serii krwawych ataków, do których przyznało się Państwo Islamskie.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “„Putin, przyjdziemy do Rosji i zabijemy was w waszych domach” – Państwo Islamskie grozi Rosjii”

  1. oj jak dobrze ze wezma sie za rosje wkoncu putin rozwali calą isis bo putin>unia

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. WoW, dobrze że to nie amerykanie ?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.