Rakieta od Boeinga a nie SpaceX dostarczy ludzi na Marsa

Rakieta Boeinga weźmie ludzi na planetę Mars

Wyścig na Marsa trwa w najlepsze. Najwięksi gracze przemysłu kosmicznego wytyczyli sobie wielkie cele związane z Czerwoną Planetą. Pytanie brzmi, komu uda się pierwszemu dostarczyć astronautów na powierzchnię czerwonego globu.

Dennis Muilenburg, CEO firmy Boeing, jest pewny, że jego firma i NASA jako pierwsza dokona tego karkołomnego wyczynu. „W 2019 roku przeprowadzimy lot testowy i misję w około Księżyca. Potem, ewentualnie, polecimy na Marsa i mocno wierzę, że pierwsza osoba, która postawi nogę na Marsie, poleci tam rakietą Boeinga” – powiedział Muilenburg.

Chociaż prace nad Space Launch System (SLS), czyli jedną z najpotężniejszych rakiet w historii naszej cywilizacji, opóźniają się, to jednak Boeingowi i NASA plan może udać się, a to dlatego, że SpaceX skupione jest przede wszystkim na opłacalności misji, więc w pierwszej kolejności firma należąca do Elona Muska zajmie się realizacją komercyjnych zadań.

Rakieta Space Launch System (SLS)
Rakieta Space Launch System (SLS)

Elon Musk zareagował na słowa szefa Boeinga na temat planów lądowania astronautów na powierzchni Marsa i skwitował krótką notką: Zróbcie to.

Dla nas nie ma znaczenia, jaka firma dokona tego pierwsza. Najważniejsze, że będzie to kolejny wielki krok ludzkości na drodze podboju kosmosu.

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o