Rakieta z Korei Północnej przeleciała nad Japonią

0
8

Japońska telewizja NHK poinformowała w piątek o wystrzeleniu przez Koreę Północną kolejnej rakiety i wezwała mieszkańców północno-wschodnich prefektur, aby schronili się w bezpiecznym miejscu.

Wystrzelona w piątek rano północnokoreańska rakieta, po przeleceniu nad terytorium Japonii, spadła w odległości 2000 km od Przylądka Erimo na Hokkaido – poinformował sekretarz generalny rządu Japonii Yoshihide Suga.

— Wystrzelona przez Koreę Północną rakieta od 07:04 do 07:06 przeleciała nad terytorium Japonii i spadła w odległości 2000 km od Przylądka Erimo na Hokkaido – powiedział Suga na konferencji prasowej.

— Na razie nie posiadamy informacji na temat szkód wyrządzonych statkom lub samolotom. Również nie posiadamy informacji o znalezionych na naszym terytorium fragmentach rakiety – dodał.

Z kolei Korea Południowa wystrzeliła własny pocisk balistyczny Hyunmoo-2, gdy tylko dowiedziała się o kolejnej północnokoreańskiej próbie  rakietowej, jak podała w piątek agencja informacyjna Yonhap, powołując się na Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej.

— Nasze siły zbrojne wraz ze startem rakiety dokonanym przez Koreę Północną wystrzeliły pocisk Hyunmoo-2 w kierunku Morza Japońskiego – podano w komunikacie.

Południowokoreański pocisk miał przelecieć 250 km, czyli taką samą odległość, jak do miejsca startu rakiety sąsiadów w granicach lotniska Pjongjang-Sunan.

źródło: pl.sputniknews.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.