Raport zamordowanego w Rosji Niemcowa już w tym miesiącu

Borys Niemcow

Śmierć Borysa Niemcowa nie zatrzymała prac nad jego raportem „Putin i wojna”. Ze słów Ilji Jaszyna kierownika moskiewskiego działu Republikańskiej Partii Rosji Parnas wynika iż pracę nad skończeniem raportu, są kontynuowane przez członków opozycji. Prawda która miała pozostać w ukryciu, wyjdzie jednak na jaw i naświetli obraz sytuacji, z jakim mamy do czynienia na wschodzie Ukrainy.

W wywiadzie dla rosyjskiej redakcji BBC Jaszyn stwierdza, że zdołał już opracować większą część raportu i będzie on gotowy w kwietniu. Pomimo przeszukań w mieszkaniu i biurze Niemcowa większość raportu udało się odtworzyć dzięki temu, iż spora ilość dokumentów znajdowała się w biurze partyjnym Niemcowa. Prace nad raportem ułatwia też fakt że opierał się on na ogólnie dostępnych źródłach które miały być opublikowane w internecie. Większość dokumentacji zaginęło podczas przeszukań, gdy śledczy prowadzący postępowanie w sprawie jego śmierci zabrali z domu Niemcowa, laptop i dokumenty. Ilja Jaszun dodaje iż gromadzona jest także całkiem nowa dokumentacja, która zostanie dołączona do raportu. Mają się tam znaleźć wątki dotąd nigdy nie publikowane.

Borys Niemcow

Jak pamiętamy Borys Niemcow nie zdążył ukończyć raportu, prace zostały przerwane zamachem na jego życie. Raport miał zawierać dowody na uczestnictwo wojsk rosyjskich w walkach na Ukrainie, co mogło być niewygodne dla władz Kremla, miał zawierać także dowody na śmierć żołnierzy rosyjskich w Donbasie. Raport Niemcowa który się ukarze w kwietniu mógłby być ostatecznym dowodem na obecność wojsk rosyjskich na Ukrainie. Do tej pory jak podają różne źródła na terenie Ukrainy walczy od 8500- 12000 rosyjskich żołnierzy z czego od 400-3500 poniosło śmierć w walkach z wojskiem rządowym.

Niemcow był autorem wielu raportów, które na zachodzie uzyskały miano rzetelnych i uzyskały międzynarodowe uznanie. Między innymi zasłynął raportem o osobistym majątku Władimira Putina, korupcji wśród urzędników czy nadużyciach przy organizacji igrzysk w Soczi.

Miejmy nadzieje iż starania rosyjskiej opozycji przyniosą spodziewany efekt i udowodnią ponad wszelka wątpliwość, udział Federacji Rosyjskiej w tworzeniu rebelii na wschodzie Ukrainy. Nie zapominajmy że Rosja była sygnatariuszem paktu w sprawie rozbrojenia Ukrainy z broni atomowej w zamian za jej nienaruszalność granic. Gdyby się okazało że Rosja sama wywołała i brała czynny udział w ukraińskiej rebelii, byłby to jeden z największych precedensów łamania paktów międzynarodowych.

Autor: MONSTER

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.