Ratunek od III wojny światowej: realny plan czy niebezpieczne mrzonki?

ucieczka przed III wojną światową

Osobisty astronom królowej Wielkiej Brytanii Martin Rees wystąpił z oświadczeniem, że kolonizacja Marsa jest niebezpiecznym mitem. Czyli niedawne oświadczenia Elona Muska o tym, że baza na Marsie pomoże w odbudowie życia na Ziemi na wypadek ewentualnej III wojny światowej nie mają nic wspólnego z rzeczywistością?

Znany brytyjski kosmolog i astrofizyk Martin Rees uważa, że masowe przesiedlenie na Mars nie jest dobrym pomysłem. Jego zdaniem nie ma planety stwarzającej dogodniejsze warunki do życia niż Ziemia.

„Myślę, że powinniśmy przyjąć, że nie ma planety, która kiedykolwiek mogłaby stać się wygodniejsza do życia niż nasza. Musimy zrobić wszystko, co możliwe, żeby nasza planeta była nadająca się do życia nie tylko teraz, ale też w przyszłych stuleciach. Musimy przyznać, że walka ze zmianami klimatycznymi, choć trudna, jest niełatwym zadaniem w porównaniu z terraformowaniem Marsa. Trzeba mieć to na uwadze, jak i to, że staniemy w obliczu wielu potencjalnych katastrof, które mogą położyć koniec ludzkiej cywilizacji” — zauważył uczony.

Ekspert widzi wyjście z sytuacji w dalszym rozwijaniu technologii zdolnych zapewnić lepsze życie coraz liczniejszym Ziemianom. Wiele zależy jednak od ludzi, od tego, jak poradzą sobie z niebezpieczeństwami i korzyściami wynikającymi z postępu. Na przykład komputery przynoszą ogromną korzyść społeczeństwu, ale są w stanie wywołać powszechne zakłócenie, blokując sieć elektryczną w kilku miastach. To słaby punkt ludzi, bo przecież podobną lukę można wykorzystać do przeprowadzenia ataków biologicznych.

W miarę jak perspektywy utworzenia samowystarczalnych baz z dala od Ziemi nabierają wyraźniejszych kolorów, znani działacze coraz częściej wykorzystują je w charakterze środka do przetrwania człowieka. W marcu ubiegłego roku założyciel SpaceX Elon Musk opowiedział na festiwalu SXSW w Austin, że kolonizacja Czerwonej Planety pomoże przetrwać konsekwencje ewentualnej III wojny światowej. Z miliarderem zgadzał się fizyk teoretyk Steven Hawking, który w 2017 roku mówił, że ludzkość ma 100 lat na ujarzmienie innych ciał niebieskich.

źródło: pl.sputniknews.com
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
panoramix dżon Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
panoramix dżon
Gość
panoramix dżon

Zapewniał Pan że wojna i armagedony wydarzą sie w 2018 roku. Mamy już 2019 i nie ma ani wojny ani armagedonów . Skad Pan bierze te informacje ? Sam je Pan wymyśla ?