Rażący błysk światła – ogromny meteor rozświetlił Syberię

Mieszkańcy wsi w pobliżu pogranicza Syberii i Chin byli w szoku, gdy nocne niebo zostało oświetlone przez tajemnicze „UFO”. Materiał filmowy przedstawia niezwykle jasne niebiesko-zielone światło poruszające się po niebie nad wsią w Kraju Zabajkalskim, w południowo-zachodniej Rosji – donosi Daily Mail.

Gdy rosyjska armia potwierdziła, że tej nocy nie prowadziła żadnych ćwiczeń wojskowych na tym obszarze, stało się bardzo prawdopodobne, iż tajemnicze światło to efekt spalającego się w atmosferze meteoru.

meteor Syberia

Według naocznych świadków, jasne światło było widoczne nad miejscowością Olovyannaya, a także 230 km na południowy-wschód od miasta Czyta około godziny 22:00 w ostatnią środę (11. listopada) – donosi The Syberian.

„Na początku myśleliśmy, że to ćwiczenia wojskowe, ale nie słyszeliśmy charakterystycznego huku, który zwykle bardzo dobrze słyszymy podczas szkolenia we wsi” – napisał w wiadomości świadek. „Poszedłem do stacji benzynowej i nagle na moich oczach pokazał się rażący jasny błysk” – dodał inny. „Byłem nawet trochę oślepiony. I prawie straciłem kontrolę. Duża świetlista kula przeciągnęła pióropusz jasnego zielonego światła”.

meteor

Rzecznik rosyjskiego wojska zaprzeczył udziałowi w tym incydencie, dodając, że żadne ćwiczenia nie były przeprowadzane w regionie Trans-Bajkał w dniu 11 listopada.

Jednakże tajemnicze „światło UFO” jest mało prawdopodobne, by pochodziły od kosmitów, a są wynikiem meteorytu. Meteoryt jest kosmiczną skałą, która spala się, gdy osiągnie atmosferę, a następnie staje się meteorytem.

Meteory, meteoryty i meteoroidy zazwyczaj pochodzą z asteroid – dużych kawałków skał powstałych po kolizji lub we wczesnym Układzie Słonecznym – i komet – skały pokryte lodem, metanem i innych związków.

źródło: krolowa-superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.