1 stycznia uruchomiono w Polsce Regionalny System Ostrzegania

Jest to aplikacja alarmowa, dzięki której komunikaty o potencjalnych zagrożeniach i klęskach żywiołowych pojawią się na ekranach telewizorów w kanałach TVP Regionalnej lub można ją pobrać w formacie aplikacji na telefon.

W dniu 1 stycznia 2015 r. ruszyło w Polsce pierwsze na świecie centrum ostrzegania przed katastrofami i ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Już od dziś miliony mieszkańców naszego kraju na swoich ekranach telewizorów będą mogli przeczytać wyświetlone komunikaty o powodziach, wichurach, śnieżycach czy tornadach lub innych zagrożeniach naturalnych występujących na terenie Polski.

System o nazwie Regionalny System Ostrzegania (RSO) jest uważany za pierwszy w swoim rodzaju na świecie.

Zdjęcia z aplikacji na telefonRegionalny system ostrzegania

Regionalny system ostrzegania

Regionalny system ostrzegania

Gdy na obszarze naszego kraju pojawi się możliwość zagrożenia warunkami pogodowymi, tj. powodziami czy burzami na ekranach telewizorów pojawi się krotki komunikat, gdzie mieszkańcy poszczególnych regionów Polski zostaną ostrzeżeni przed wystąpieniem groźnego zjawiska meteorologicznego. Filmy, mapy czy plany ewakuacyjne będą dostępne także za pomocą telewizji internetowej. Alarmy za darmo będą wysyłane za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Od 01 stycznia 2015 system ostrzegawczy RSO będzie dostępny na stronach regionalnych kanałów telewizyjnych w Polsce. Jest nadzieja, że w dn. 01 lipca 2015 RSO będzie wyświetlany we wszystkich polskich kanałach telewizyjnych nadawanych w naziemnej telewizji cyfrowej.

Minister Administracji i Cyfryzacji, Andrzej Halicki powiedział: „Jest to unikalny system na świecie, którego żaden inny kraj nie używał wcześniej. Informacje o zagrożeniach są niezbędne, aby pomóc ludziom w kryzysie”.

źródło: krolowa-superstar.blog.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.