RELACJA NA ŻYWO WYDARZEŃ NA UKRAINIE

Zapraszam na relację na żywo z ostatnich godzin przed wchodzącym porozumieniem o zawieszeniu broni, które ma obowiązywać od godziny 23 czasu polskiego. Jest ono bardzo ważne dla sytuacji na Ukrainie jak i w Europie a dzień ten może zapisać się w kartach historii jako początek pokojowego rozwiązania konfliktu lub początek wojny która przyniesie śmiertelne żniwo na wielką skalę.

2402.2014

15:55

Szef separatystów poinformował o przejęciu ukraińskich czołgów pozostawionych w kotle debalcewskim. – Ilość sprzętu wojskowego, które ukraińska armia zostawiła w kotle debalcewskim, nie jest porównywalna nawet z tą przechwyconą w Iłowajsku. W ostatnim dniu walk 30 czołgów zostało zniszczonych lub przejętych. W ciągu pięciu dni walk w Debalcewem zostało przechwyconych 170 sztuk czołgów. Większość z nich jest sprawnych – poinformował Zacharczenko.

23.02.2014

20:00

Rosyjskie służby specjalne planują na Ukrainie „nowy Majdan” – pisze brytyjski „Sunday Times”. Opierając się na rozmowach z informatorami w ukraińskich strukturach siłowych i środowiskach nacjonalistycznych, gazeta opisuje rosyjską strategię destabilizacji Ukrainy i obalenia obecnych władz.

19:50

Nielegalne działania Rosji na Ukrainie osiągnęły nowy poziom – oświadczył w poniedziałek premier Wielkiej Brytanii. David Cameron zagroził Moskwie zaostrzeniem zachodnich sankcji.

19.02.2014

Ukraińskie wojsko wycofuje się z kotła w okolicy Debalcewe

11:35

Ukrainie postawiono ultimatum, że jeśli ukraińskie wojska chcą wyjść z Debalcewego, powinny przekazać broń Rosjanom, wywiesić białą flagę i poddać się na łaskę zwycięzców – powiedział w środowy wieczór w czasie zebrania Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy prezydent Petro Poroszenko i dość nieoczekiwanie ujawnił kilka szczegółów dotyczących rozmów pokojowych w Mińsku.

11:30

Władze obwodu ługańskiego twierdzą, że stracili łączność z miejscowościami w pobliżu Debalcewego – Czernuchino i Troickie. Wczoraj trwały tam ciężkie walki z udziałem czołgów, artylerii, moździerzy i gradów. – Miejmy nadzieję, że wioski kontrolują wojska ukraińskie – mówił Jarosław Hałas z administracji obwodu ługańskiego.

11:25

Po zajęciu Debalcewego, rebelianci ponowili ataki na inne pozycje ukraińskie w Donbasie. Koncentrują siły w kierunku Mariupola. Wioska Szyroke w pobliżu tego miasta została ostrzelana z systemów rakietowych grad kilkakrotnie. Źródła Inforesist podają, że pod Mariupolem wojska ukraińskie zostały ostrzelane z Morza Azowskiego.

Separatyście wielokrotnie ostrzelali także inne miejscowości w obwodzie donieckim: Awdijiwkę, Opytne, Pieski (w pobliżu lotniska w Doniecku), a także Wodiane.

Ataki przypuszczano także na miejscowości w obwodzie ługańskim. Taktyka rebeliantów się nie zmieniła – wioski z cywilami separatyści ostrzeliwują z artylerii i moździerzy.

11:23

W ciągu ostatnich 24 godzin w Donbasie zginęło 14 ukraińskich żołnierzy, a 173 zostało rannych – podaje agencja Reutera, powołując się na swoje źródła. Ukraińska agencja UNIAN podaje zaś, że 90 proc. ukraińskich sił już wycofało się z zajętego przez separatystów Debalcewego. Szef milicji obwodu donieckiego opowiedział, jak wyglądały walki o miasto.

11:21

Z zagrożenia ze strony Rosji zdają sobie sprawę także sami Litwini, Łotysze i Estończycy.N a Litwie ruszyły właśnie ćwiczenia Saveika 2015 (Współdziałanie 2015), w których bierze udział 1,8 tys. litewskich żołnierzy. Te ćwiczenia różnią się od poprzednich tym, że zadaniem ich uczestników jest przeciwdziałanie zagrożeniom powstałym w trakcie tzw. wojny hybrydowej, gdy wróg nie prowadzi otwartych działań wojennych.

11:15

– Martwię się Putinem – oznajmił brytyjski minister obrony Michael Fallon, ostrzegając przed poczynaniami Rosji w państwach bałtyckich. NATO ma być gotowe do odparcia każdej ewentualnej agresji.

Zdaniem Fallona „bardzo realne i aktualne” jest zagrożenie, że Rosja będzie chciała powtórzyć swoją taktykę wojny hybrydowej wobec Litwy, Łotwy i Estonii.

Brytyjczyk uważa, że Moskwa może próbować, za pomocą tajnych działań, spróbować zdestabilizować te trzy kraje niegdyś wchodzące w skład ZSRR, a dziś stanowiace wschodnią flanką Sojuszu Północnoatlantyckiego.

18.02.2014

09:35

Rosyjska armia ostrzeliwuje Debaltseve

09:33

Setki żołnierzy Ukrainy zostało zabranych do niewoli

09:24

Separatyści wysadzili gazociąg koło Debaltseve

09:09

Jeden z dowódców separatystów, Eduard Basurin, oświadczył we wtorek, że kontrolują oni już ponad 80 proc. Debalcewe i kontynuują wypieranie stamtąd sił ukraińskich. Wieczorem tego dnia dowództwo ukraińskich sił rządowych przyznało, że część Debalcewe została opanowana przez przeciwnika

09:02

„W 128. brygadzie piechoty górskiej są duże straty, do niewoli separatystów dostało się wielu żołnierzy. Chłopcy, którzy chcieli wyjść z kotła, leżą zabici – niektórzy w samochodach, niektórzy wprost wzdłuż drogi” – poinformowała wolontariuszka Inna, cytowana przez lb.ua. Dokładna liczba ofiar nie jest znana, jednak straty liczone są w setkach – podaje wolontariuszka, której nazwisko nie zostało ujawnione.

00:10

Z wyjątkiem występu debalcewskiego i wsi Szyrokino pod Mariupolem można mówić o stosunkowym spokoju na froncie. Dowódca batalionu Donbas Semen Semenczenko twierdzi, że Ukraińcy utrzymują zarówno pozycje we wsi Szyrokino jak i kontrolę nad „drogą życia” łączącą Debalcewe z Artemiwskiem.

Jak informował batalion Azow, w stronę Nowoazowska podążała rosyjska kolumna wojskowa. Z kolei Dmytro Tymczuk informował, pisząc o sytuacji na froncie w poniedziałek, że „ukraińskie wojska otwierały wyłącznie ogień w odpowiedzi, przy czym w pierwszej połowie dnia tylko z broni strzeleckiej, a dopiero w drugiej połowie dnia także z artylerii”.

00:03

 Walki  przeniosły się do centrum miasta. Rebelianci używają moździerzy, rakiet i broni palnej – mówił około południa AFP zastępca szefa lokalnej milicji Ołeksandr Kiwa. Nie wymieniony z nazwiska przedstawiciel sił rebelianckich informował z kolei, że separatyści kontrolują dworzec kolejowy i wschodnie obrzeża miasta Debalcewe.

00:01

Kilka godzin temu ukraińskie ministerstwo obrony przyznawało, że część Debalcewego jest w rękach separatystów, a walka toczy się na ulicach. „Rebelianci atakują miasto wspierani przez artylerię i wozy opancerzone. Część miasta zostało zajęte przez bandytów” – brzmiało oświadczenie ministerstwa

17.02.2014

11:37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sytuacja na froncie z wczorajszego dnia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11:06

Jak informuje batalion Azow, w stronę Nowoazowska podąża rosyjska kolumna wojskowa. Z kolei Dmytro Tymczuk informuje, pisząc o sytuacji na froncie w poniedziałek, że „ukraińskie wojska otwierały wyłącznie ogień w odpowiedzi, przy czym w pierwszej połowie dnia tylko z broni strzeleckiej, a dopiero w drugiej połowie dnia także z artylerii”.

11:03

Oddziały ukraińskie praktycznie znajdują się już w pełnym okrążeniu w okilicy Debalcewe. Możliwości dostarczenia broni i amunicji są poważnie ograniczone. Według władz Rosji i przywódców rebelii w mieście i jego okolicach jest okrążonych ok. 8 tys. żołnierzy ukraińskich. Władze w Kijowie mówią o ok. 3 tys. ludzi i twierdzą, że są w stanie zaopatrywać swoje siły walczące w Debalcewe.

10:56

Tej nocy strony konfliktu w Donbasie miały wycofać z frontu ciężką artylerię. Ale i ten punkt rozejmu z Mińska nie został spełniony. Rebelianci powtórzyli rano, że nie zrezygnują z walki o Debalcewe, ukraińskie dowództwo zapowiada posiłki, a analitycy alarmują, że w rejonie walk pojawiły się trzy nowe zgrupowania rebeliancko-rosyjskie.

16.02.2014

23:06

Jak podaje organizacja, zaledwie 8 godzin od północy w poniedziałek doliczono się co najmniej 15 naruszeń rozejmu, poprzedniego dnia odnotowano ich ponad 100. Naruszeń dokonywano przy pomocy wyrzutni rakiet typu Grad, artylerii i ostrzału moździerzowego z rejonu Debalcewego i położonego ok. 8 km na wschód Czornuchina (obwód ługański)

23:04

Prorosyjcy separatyści złamali rozejm, atakując ukraińską armię w poniedziałek rejonie miast: Popasna, Czornuchino, Zołote, Hirske i Szyrokino niedaleko Mariupola – podała Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO). Siły Zbrojne Ukrainy – jak twierdzą – odpowiadają tylko na agresywne ataki ze strony separatystów.

7:21

W niedzielę po południu  pod strategicznym miastem Debalcewe bojówkarze z czołgów ostrzeliwują pozycje sił rządowych, utrzymywanych przez batalion „Krywbas” – potwierdził p.o. rzecznika sztabu generalnego sił zbrojnych Ukrainy Władysław Selezniow. Lider separatystów grozi zniszczeniem „kotła debalcewskiego”, jeśli Kijów „nie będzie wykonywać zapisów rozejmu”.

7:13

Ukraina robi wszystko, by przestrzegać porozumienia o zawieszeniu broni w konflikcie z prorosyjskimi separatystami w Donbasie, lecz jeśli zostanie ono zerwane, reakcja świata powinna być „brutalna” – oświadczył w niedzielę po północy szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin.

15.02.2014

20:19

Zdaniem ukraińskiego premiera Arsenija Jaceniuka Rosja powinna zapłacić za zniszczenia w Donbasie.

„Sądzę, że kwestia reparacji ze strony Federacji Rosyjskiej jest logiczna. Oni zniszczyli Donbas. I Rosja powinna płacić za odbudowę  Doniecka i Ługańska. Oni zniszczyli naszą gospodarkę, dokonali interwencji wojskowej i agresji. I powinni ponieść za to odpowiedzialność” – napisał Jaceniuk.

20:07

Prorosyjscy separatyści na wschodniej Ukrainie wznowili po południu intensywne ataki na siły rządowe, ostrzeliwując je od godziny 15 czasu lokalnego (14 w Polsce) aż 32-krotnie – podało dowództwo ukraińskiej operacji antyterrorystycznej w godzinach wieczornych.

19:44

Przywódcy tzw. czwórki normandzkiej zgodzili się w przeprowadzonej w niedzielę rozmowie telefonicznej, że „generalnie przestrzeganie rozejmu jest satysfakcjonujące, pomimo lokalnych incydentów, które należy czym prędzej uregulować”.

Rozmowa miała miejsce – jak precyzuje Pałac Elizejski – kilka godzin po wprowadzeniu o północy z soboty na niedzielę czasu kijowskiego rozejmu między siłami ukraińskimi a prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy.

Według Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) rozejm jest generalnie przestrzegany, z wyjątkiem takich miast jak Debalcewe i Ługańsk. Szef misji OBWE na Ukrainie Ertugrul Apakan poinformował w niedzielę wczesnym popołudniem, że jej obserwatorzy nie zostali wpuszczeni przez prorosyjskich separatystów do oblężonego miasta Debalcewe.

19:34

Ukraina robi wszystko, by przestrzegać porozumienia o zawieszeniu broni w konflikcie z prorosyjskimi separatystami w Donbasie, lecz jeśli zostanie ono zerwane, reakcja świata powinna być „brutalna” – oświadczył w niedzielę po północy szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin.

17:10

„Kyiv Post” donosi, że reporter gazety widział strzały, zarówno ze strony separatystów, jak i ukraińskich wojsk. „Można powiedzieć, że zawieszenia broni tam nie ma”

17:08

Obowiązujący od północy z soboty na niedzielę rozejm na wschodzie Ukrainy jest generalnie przestrzegany, poza takimi miastami jak Debalcewe i Ługańsk – poinformowała OBWE. Wg szefa misji OBWE prorosyjscy separatyści nie wpuścili do Debalcewe jej obserwatorów.

Szef misji OBWE na Ukrainie Ertugrul Apakan, cytowany przez TASS oświadczył, że „szereg przypadków naruszenia rozejmu zanotowano w rejonie Debalcewe i Gorłówki” oraz że „około godz. 1.45 czasu lokalnego w Ługańsku słyszano kanonadę artyleryjską”.

Apakan poinformował w niedzielę wczesnym popołudniem, że obserwatorzy misji nie zostali wpuszczeni przez prorosyjskich separatystów do oblężonego miasta Debalcewe.

Rebelianci uważają, że zawieszenie broni nie odnosi się do Debalcewe – podała agencja Reutera.

Z kolei rzecznik OBWE Michael Bociurkiw poinformował, że liczba obserwatorów na wschodniej Ukrainie zostanie zwiększona do 350. Jeśli chodzi o nadzorowanie rozejmu, OBWE „planuje wykorzystać samoloty bezzałogowe i technologie satelitarną” – powiedział.

Obecnie na Ukrainie jest 361 międzynarodowych obserwatorów OBWE, z czego 221 znajduje się w Donbasie.

10:19

Na froncie w Donbasie nastała względna cisza. Ustały trwające w ostatnich dniach zacięte walki. Nie słychać już ostrzału artyleryjskiego, jedynie miejscowo strzały z lżejszej broni. Obie strony oskarżają się o prowokacje i naruszanie rozejmu, ale generalnie wydaje się on być przestrzegany. Tymczasem na kontrolowaną przez separatystów granicę zajechał kolejny „biały konwój”, wyładowany 1,8 tysiąca ton „pomocy humanitarnej”.

8:10

Ukraina robi wszystko, by przestrzegać porozumienia o zawieszeniu broni w konflikcie z prorosyjskimi separatystami w Donbasie, lecz jeśli zostanie ono zerwane, reakcja świata będzie „brutalna” – oświadczył w niedzielę po północy szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin. – Oczywiście, my – jak zwykle – pierwsi wydaliśmy rozkaz o wstrzymaniu ognia i pracujemy nad tym, by to wstrzymanie ognia miało stały charakter – powiedział.

7:00

Sztab ATO poinformował, że tuż przed północą (godz. 23.41 czasu miejscowego) „terroryści otworzyli ogień w kierunku Federacji Rosyjskiej”.

Ukraińscy dowódcy uzyskali te dane dzięki rozmowom ze świadkami z miejscowości Bezimienne na brzegu Morza Azowskiego, ok. 10 km od miejsca, w którym znajdują się najbardziej wysunięte na wschód w tej części Donbasu posterunki ukraińskich wojsk.

„Terroryści wystrzelili pociski z systemu rakietowego Grad w kierunku miejscowości Samsonowo, również kontrolowanego przez separatystów” – podaje serwis prasowy operacji antyterrorystycznej.

„To kolejna prowokacja” – dodano.

06:55

Władze tzw. Donieckiej Republiki Ludowej poinformowały na antenie rosyjskiej stacji Life News, że „ukraińskie oddziały złamały rozejm godzinę po jego wejściu w życie”, dlatego separatyści „odpowiedzieli na nie precyzyjnym ogniem artyleryjskim”. Do wymiany ognia miało dojść w rejonie Debalcewa.

Jednak ukraińscy dziennikarze, a także zwykli Ukraińcy komentujący w portalach społecznościowych sytuację na froncie piszą, że jest to „prowokacja”, bo – wedle wszelkich dostępnych danych – strona ukraińska nie używa ognia i – co więcej – nie używają go też separatyści.

Ta informacja wojskowych z donieckiej „republiki” ma więc za zadanie dezinformować i tworzyć grunt pod nadchodzące ataki – komentują ukraińskie media.

06:51

Agencja AFP poinformowała, że rozejm na wschodzie Ukrainy, który obowiązuje od północy z soboty na niedzielę, jest raczej respektowany. Dochodzi jednak do incydentów. Obie strony konfliktu oskarżają się wzajemnie o łamanie zawieszenia broni.

14.02.2014 23:33

Trwające od wielu godzin bombardowanie Doniecka ustało o północy – podaje agencja Reutera powołując się na świadka przebywającego w mieście.

23:18

Prezydent Ukrainy ogłosił wstrzymanie ognia w Donbasie. Zobaczymy co z tego wyniknie

23:00

W rozmowie telefonicznej prezydenci Rosji i Francji, Władimir Putin i Francois Hollande, oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel potwierdzili konieczność respektowania rozejmu na wschodzie Ukrainy – poinformował w sobotę wieczorem Pałac Elizejski.

Pałac Elizejski poinformował także, że w niedzielę przywódcy Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji przeprowadzą rozmowę telefoniczną, w której ocenią sytuację na wschodzie Ukrainy w pierwszym dniu obowiązywania tam zawieszenia broni.

22:46

Część porozumienia z Mińska, dotycząca utrzymania rosyjskiej kontroli nad częścią ukraińskiej granicy, to strategiczny błąd Zachodu wobec Rosji. Zdaniem dyrektora PISM Marcina Zaborowskiego, „zamrażanie” kolejnego konfliktu przez Moskwę daje jej szansę na dalsze destabilizowanie całej Ukrainy. – Obawiam się, że Rosja wykorzysta tę niebezpieczną możliwość. Istnieje prawdopodobieństwo, że konflikt zbrojny wykroczy poza Donbas – prognozuje w rozmowie z Onetem.

22:45

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow poinformował, że do wszystkich oddziałów na froncie w Donbasie został wysłany rozkaz „wstrzymania ognia” o północy (23. czasu polskiego), „bez względu na liczne prowokacje, niespotykane od miesięcy natężenie ataków rebeliantów i śmierć cywilów” w kilku miejscowościach w wyniku działań terrorystów.

22:35

Batalion „Azow” dodał w komunikacie, że „pewnie trzyma pozycje w okolicach Mariupola” i miejscowość Szyrokinje „pozostaje pod kontrolą” sił ukraińskich.

22:23

Sztab Azowa poinformował, że w okolicy Mariupola rebelianci próbujący przerwać linię obrony ukraińskich wojsk ponieśli duże straty w wieczornych walkach z żołnierzami ochotniczego batalionu.

„Terroryści stracili dużo sprzętu (co najmniej 10 wozów bojowych) i wielu ludzi (co najmniej 100 osób)” – podał sztab Azowa na swojej stronie w serwisie społecznościowym Vkontakte.

21:36

Separatyści zamknęli okrążenie wokół miejscowości Debalcewo na wschodniej Ukrainie – potwierdza będący na miejscu dziennikarz Paweł Pieniążek. W „kotle” może być kilka tysięcy ukraińskich żołnierzy. W strategicznej miejscowości Łohwinowo separatyści zablokowali im drogę odwrotu.
Debalcewe-Ukraina

21:33

Portal TVP pisze, że rosyjscy żołnierze z Murmańska skarżyli się Siergiejowi Kriwience, członkowi kremlowskiej rady ds. praw człowieka, że przymuszano ich do wzięcia udziału w wojnie na wschodzie Ukrainy.

„Zgodnie z rozkazem mieli jechać do Rostowa nad Donem, a tam w ramach zadań bojowych potajemnie przekroczyć ukraińską granicę. Oficer wyjaśniał im, że tam trwa wojna i muszą pomagać rosyjskojęzycznej ludności, która ginie od ukraińskich bomb” – relacjonuje TVP Info.

21:30

Wszystko jest gotowe do wdrożenia rozejmu po stronie ukraińskiej – powiedział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Także separatyści poinformowali o swojej gotowości do przestrzegania zawieszenia broni wynegocjowanego w Mińsku. Oświadczyli jednak, że nie dotyczy ono rejonu Debalcewego.

21:11

Separatyści przygotowują prowokację w okolicy Mariupola – donosi Radio „Svoboda”. Rebelianci planują ostrzelać terytorium Rosji i zrzucić winę na Ukraińców, aby doprowadzić do wejścia wojsk rosyjskich. Trwa ostrzał Debalcewa.

19:42

Wioska Opytne na przedmieściach Artemiwska licząca 80 000 mieszańców została ostrzelania z systemu rakietowego Grad. Jest wiele domów zniszczonych. W sieci pojawiło się pierwsze wideo z tego miasta.

19:31

 

W okolicy Debalcewe żołnierze zostali wzięci do niewoli jak widać na filmie. Jednak nie wiadomo która ze stron została zniewolona

19:22

Władze separatystów w Ługańskiej Republiki Ludowej wydały rozkaz przestrzegania porozumienia o wstrzymaniu ognia od godziny 23 polskiego czasu.

18:56

24  rannych żołnierzy jest w batalionie ukraińskim Azow walczącym w okolicy miejscowości Szyrokino pod Mariupolem. Separatyści ponieśli silne straty w sprzęcie.

18:37

Ukraina otrzyma od Wielkiej Brytanii 20 transporterów opancerzonych Saxon. W najbliższym czasie ma zostać dostarczonych kolejne 55 pojazdów tego typu. Umowa na ich dostarczenie miała zostać podpisana jeszcze w 2013 roku przed rozpoczęciem konfliktu w Donbasie

transporter opancerzonych Saxon

18:34

Separatyści nacierają na Debalcewe. Jak informuje przedstawiciel ukraińskiego MSW na okręg doniecki Wiaczesław Abroskin,  miasto płonie . Trwa też ostrzał położonego około 40 km dalej 80-tysięcznego Artemiwska. Walki toczą się także na froncie południowym, około 20 km od Mariupola. Separatyści – jak sami przyznają – są wspierani przez „gości z Rosji”

18:23

Koncentracja wojsk pod Debelcowe. Nie wiadomo dokładnie której ze stron są wojskowi na filmie. Zazwyczaj wojsko Ukrainy podróżuje z flagami w barwach narodowych żeby być dobrze rozpoznawalny.  Jak widać Ci żołnierze są dobrze uzbrojeni.

17:59

Godzinę temu doszło po raz pierwszy do ostrzału  wioski Opytne na przedmieściach Artemiwska. Na filmie widać masę rakiet lecących wysoko po czym opadają na miasteczko eksplodując.

17:40

Sytuacje na froncie ukraińskim. Walki toczą się na jego całej długości. Do najcięższych walk dochodzi w okolicy Debelcowe gdzie znajduje się około 8 tysięcy żołnierzy Ukrainy

Sytuacja na Froncie Ukrainy

17:22

Zniszczony czołg na obrzeżach Doniecka. Taki widok jest bardzo częsty a na ulicach jest setki jednostek ciężkiego sprzętu pozostawionych przez żołnierzy.

17:15

40 transporterów opancerzonych z Krymu kieruje się w stronę Mariupola

17:04

Ukraińska straż graniczna poinformowała o wtargnięciu w przestrzeń powietrzną Ukrainy rosyjskiego śmigłowca. Jak poinformował rzecznik ATO Andrij Łysenko śmigłowiec wleciał na głębokość 2,5-3 km, leciał na wysokości 400 metrów

17:00

Prorosyjscy separatyści na kilka godzin przed wejściem w życie porozumienia z Mińska starają się zwiększyć zasięg kontrolowanego przez nich terytorium. Trwa ofensywa w kierunku Mariupola. Walki trwają już około 20 km od miasta. Ciężkie starcia trwają także na występie debalcewskim. Świadek agencji Reutera twierdzi, że trwa silny ostrzał 10 km od Debalcewego.

 

 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o