Robot Kirobo przygotowuje się do pierwszego lotu w kosmos

Kirobo to humanoidalny robot stworzony w ramach projektu The Kibo Robot Project przy współpracy Dentsu Inc., Toyota Motor Corporation, Robo Garage Co oraz University of Tokyo, który przygotowuje się do lotu w kosmos planowanego przez Japońską Narodową Agencję Kosmiczną (JAXA).

Android, waży prawie 1 kg i mierzy około 34 cm x 18 cm x 15 cm. Kirobo w komunikacji wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego, rozumie język japoński i odpowiada poprzez syntezator mowy. Robot posiada również informacyjne i komunikacyjne możliwości przetwarzania cech behawioralnych, jak np. rozpoznawanie twarzy, wykrywanie przedmiotów, uruchomienie aparatu fotograficznego bądź wideo.

Aktualnie zostały przeprowadzone wstępne testy grawitacyjne przygotowujące robota do jego pierwszej podróży w przestrzeń kosmiczną, która jest jednocześnie kampanią promującą relacje między Japonią a Międzynarodową Stacją Kosmiczną (International Space Station – ISS).

Celem Kirobo będzie uatrakcyjnienie czasu podczas ekspedycji japońskiemu astronaucie Koichi Wakata. Obecność androida w kosmosie przyczyni się także do przeprowadzenia testów, które będą wykorzystane do udoskonalenia robotów humanoidalnych i wykorzystania ich w szerszym zakresie na Ziemi.

Kirobo jest następcą Robonaut 2, humanoida opracowanego przez NASA i General Motors Co, który odwiedził w 2011 roku Międzynarodową Stację Kosmiczną wspierając astronautów w wykonaniu różnych zadań.

źródło:http://www.twojeinnowacje.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Robot Kirobo przygotowuje się do pierwszego lotu w kosmos”

  1. Bardzo sympatyczny ten robocik. Chciałbym takiego 🙂

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.