Poroszenko: Rosjanie nas zaatakują

Rosja atak ukraina

Rosyjskie wojska mogą przeprowadzić „operację wojskową” wymierzoną w Mariupol i inne ukraińskie porty nad Morzem Azowskim – oświadczył Petro Poroszenko w trakcie wizyty roboczej w Odessie, gdzie trwają międzynarodowe manewry „Sea Breeze”.

Jak podkreślił, Rosja przeprowadza „nielegalne” kontrole statków, które płynął do ukraińskich portów przez Cieśninę Kerczeńską.

— Widzimy, że robi się to po to, aby zablokować Ukrainę na Morzu Azowskim. Doprowadzić do eskalacji napięcia, nie wykluczone — przeprowadzić operację wojskową przeciwko Mariupolowi, gdzie eksportowana jest produkcja ukraińskiej metalurgii żelaznej, ataki na inne porty Morza Azowskiego – powiedział Poroszenko, którego cytuje oficjalny portal głowy państwa.

Ukraińskie władze i dowódcy okresowo deklarują, że Rosja przygotowuje „inwazję” na ich kraj. W ubiegłym roku generał Igor Romanenko powiedział, że przeciwko ukraińskim siłom zbrojnym zostaną użyte okręty podwodne Floty Czarnomorskiej lub pociski manewrujące. Jego „prognozy” nie sprawdziły się. Deputowani Dumy Państwowej porównali jego słowa do anegdoty.

 

źródło: pl.sputniknews.com

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o