Rosja będzie bronić Korę Północną przed Amerykańskimi bombardowaniami

Rosja Korea Polnocna

Wspólnych tematów zapewne nie brakowało, biorąc pod uwagę, że zarówno Żyrinowski, jak i Kim Dzong Un otwarcie wzywają do zrównania z ziemią Stanów Zjednoczonych rakietami jądrowymi.

Deputowani rosyjskiej Dumy Państwowej ze wszystkich frakcji złożą na początku listopada oficjalną wizytę w komunistycznej Korei Północnej – poinformował RIA Novosti kierujący grupą odpowiedzialną za kontakty z parlamentem KRLD Kazbek Tajsajew, szef rosyjskiego Komitetu Przyjaźni z Koreą Północną.

Rosyjski deputowany nie ujawnił na razie, czy rosyjska delegacja spotka się także z dyktatorem Kim Dzong Unem, ani o czym będą tam rozmawiać, ale nie ulega wątpliwości, że w przededniu możliwego wybuchu wojny USA z grożącej światu bronią jądrową Koreą Północną, taka wizyta to antyamerykańska demonstracja poparcia Rosji dla tamtejszego reżimu.

Dodajmy, że nie jest to pierwsza delegacja rosyjskich polityków, która zaszczyca ostatnio swoją wizytą zbrodniczy koreański reżim. W dniach 2-6 października br. w Phenianie gościli bowiem deputowani z nacjonalistycznej Liberalno – Demokratycznej Partii Rosji Władimira Żyrinowskiego.

atak nuklearny

Wspólnych tematów zapewne nie brakowało, biorąc pod uwagę, że zarówno Żyrinowski, jak i Kim Dzong Un otwarcie wzywają do zrównania z ziemią Stanów Zjednoczonych rakietami jądrowymi.

Tymczasem w środę dwa amerykańskie ponaddźwiękowe bombowce B-1B z bazy na wyspie Guam przeleciały nad Półwyspem Koreańskim – poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap.

Wcześniej prezydent USA Donald Trump spotkał się z dowództwem armii, aby przedyskutować sposoby reagowania na agresywne działania Phenianu. W zeszłym tygodniu Trump napisał na Twitterze, że prowadzone od 25-ciu lat rozmowy USA z Koreą Północną kosztowały mnóstwo pieniędzy i nie przyniosły żadnych rezultatów.

“Korea Północna zlekceważyła wszystkie porozumienia jeszcze zanim wysechł na nich atrament, a nasi negocjatorzy wychodzili na głupców. Przepraszam, ale w przypadku Korei Północnej zadziała tylko jedna rzecz” – napisał Donald Trump, co wielu obserwatorów oceniło jako zapowiedź niechybnego ataku.

Już wcześniej amerykański prezydent groził, że Stany Zjednoczone mogą zniszczyć Koreę Północną, jeśli będą musiały bronić siebie i swoich sprzymierzeńców w regionie przed rakietami jądrowymi Kim Dzong Una.

Przypomnijmy, że Korea Północna – pomimo nakładanych na nią sankcji ONZ, a nawet presji politycznej i gospodarczej ze strony swojego najbliższego dotychczas sojusznika – Chin – kontynuuje próby jądrowe i prowadzi testy z pociskami balistycznymi mogącymi dosięgnąć terytorium USA, Japonii i oczywiście sąsiedniej Korei Południowej.

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
sekator Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sekator
Gość
sekator

Nie znalazłem nawet jednego zdania, na temat tej rzekomej obrony Korei, przed USA?…To fakty, czy tylko dywagacje?….