Rosja będzie ćwiczyć nuklearny atak na Warszawę

Estończycy twierdzą, że namierzyli skryty transport Rosjan do Kaliningradu. Chodzi o wyrzutnie rakiet Iskander transportowane na pokładzie cywilnego statku Ambal. Czy Rosjanie ćwiczą plan uderzenia na Polskę, polegający na przemieszczeniu do obwodu kaliningradzkiego systemów Iskander i wystrzeleniu rakiet w stronę naszego kraju?

Informację o transporcie ujawnił portal estońskiego państwowego nadawcy ERR. Autorzy tekstu powołują się na źródła w estońskim rządzie. Z artykułu wynika, że Iskandery trafią do Kaliningradu już w piątek. W tej chwili mają one znajdować się na pokładzie cywilnego statku Ambal, który wyruszył z portu Ust-Ługa.

atak-atomowy-warszawa

Rzecznik estońskiego MON, poproszony o ustosunkowanie się do tych rewelacji, stwierdził bardzo dwuznacznie:

Jest na pewno prawdą, że mamy powody, aby trzymać oczy otwarte (na to, co dzieje się) w powietrzu, na wodzie i wszędzie indziej.

W lipcu o planach rozmieszczenia w obwodzie kaliningradzkim rakiet Iskander i ich wyrzutni donosił brytyjski „Daily Express”:

Rosja może ulokować w Obwodzie Kaliningradzkim rakiety balistyczne krótkiego zasięgu „Iskander”. To będzie odpowiedź na rozmieszczenie w Europie tarczy antyrakietowej. Rakiety balistyczne mogą zostać również rozmieszczone na Krymie, zajętym przez Rosjan w 2014 r.

Iskandery” to lądowe pociski balistyczne na mobilnej platformie samochodowej. W wersji dla armii rosyjskiej mają zasięg od 380 do 500 km. Jeżeli pociski zostaną ulokowane w rosyjskiej enklawie nad Bałtykiem, w ich zasięgu znajdzie się cały rejon Bałtyku, znaczna część Polski, wschodnia część Niemiec, a także Szwecja.

Jak twierdzą eksperci, cele te mogą być i tak obecnie osiągnięte przez pociski rakietowe długiego zasięgu, które posiada Rosja. Moskwa wykorzystuje jednak fakt budowy amerykańskiej tarczy antyrakietowej jako polityczną zasłonę, która potrzebna jest do uzasadnienia stacjonowania rakiet nuklearnych w Europie Środkowej – pisał „Daily Express”.

Resort obrony narodowej FR straszy również dozbrojeniem Zachodniego Okręgu Wojskowego, graniczącego m.in. z Polską i krajami bałtyckimi. Do końca br. rosyjscy żołnierze mają otrzymać ponad 2 tys. jednostek najnowocześniejszego sprzętu bojowego, w tym systemy rakietowe i ciężką artylerię.

Rakiety Iskander zostały już dwukrotnie przez Rosję rozmieszczone podczas ćwiczeń w Kaliningradzie.

atak-atomowy-warszawa

źródło: niezalezna.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Rosja będzie ćwiczyć nuklearny atak na Warszawę”

  1. Ale nowina !

    Iskandery były cały czas w obwodzie kaliningradzkim
    a że wymieniają na nowsze modele to nawet chyba lepiej dla wszystkich bo są bardziej bezpieczne bo nie dojdzie do awarii a dopiero trzeba się martwić jak zostaną odpalone , w tej sytuacji dla warszawy niema większej różnicy czy to starszy czy nowszy model, jednak żę nowsze modele mają zasięg do 600 km

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.