Rosja: Fala ropy zalała domy i uprawy. Syberyjskiemu okręgowi grozi katastrofa ekologiczna

Rosja Syberia ropa

Część mieszkańców zachodniosyberyjskiego miasta Niefitejugansk i jego okolic spotkała tragedia, która może okazać się katastrofą ekologiczną. Woda, do której wyciekła ropa, zalała uprawy i dostała się do domów.

Rosja Syberia ropa

Powodem tragedii mieszkańców jest pęknięty ropociąg w Chanty-Mansyjskim Okręgu Autonomicznym. Wyciek ropy, który objął co najmniej 10 hektarów, może prowadzić do katastrofy ekologicznej.

– Teraz nie będzie można ani pływać, ani łapać ryb. A na działkach nic nie urośnie z powodu pęknięcia rury – napisała na portalu społecznościowym zrozpaczona mieszkanka Nieftiejuganska Jewgienija Czernowa.

Podjęto działania

Rzecznik Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Wadim Simonenko powiedział, że informacja o wycieku ropy dotarła do nich tydzień temu.

– Ilość ropy, która wyciekła do wody nie jest znana – dodał rzecznik.

Rosja Syberia ropa

Rosja Syberia ropa

Rosyjskie służby ministerialne, a także pracownicy spółki naftowej, która kontroluje odcinek rurociągu, gdzie doszło do awarii, walczą już od tygodnia ze skutkami wycieku przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Pracownicy resortu ustawiają na wodzie kilkuszeregowe bariery ochronne o długości sięgającej czterech kilometrów.

Rosja Syberia ropa

Ryzyko na dużą skalę

Dziennikarze rosyjskiego portalu ugrapro.ru piszą, że „informacja o możliwej katastrofie ekologicznej na dużą skalę może nie dotrzeć do Kremla, gdyż mogłaby zagrozić interesom gubernatora Ugri Natalii Komarowej”.

Rosja Syberia ropa

Rosja Syberia ropa

Rosja Syberia ropa

Źródło: ugrapro.ru, rbc.ru, tvn meteo Autor: tas,ab/mk

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.