Rosja gotowa zaatakować Ukrainę!

G20 nie przyniosło rozstrzygnięcia w sprawie Ukrainy. Moskwa jest o krok od podjęcia decyzji w sprawie militarnego ataku, jest w pełnej gotowości bojowej.

Putin podczas rozmów jakie odbywały się na szczycie G20 nie przekonał swoich rozmówców między innymi z Niemiec i Francji do swoich racji. Władimir Putin po jak nam się zdaje nieudanych negocjacjach z Obamą powiedział: no cóż, przyjdzie jednak skomunikować się z Poroszenko.

sytuacja-na-ukrainie

Z jednej strony może to oznaczać aprobatę na bezpośrednie rozmowy z Kijowem, z drugiej strony…. niekoniecznie. Prawda może okazać się brutalna. Dlaczego? Putin w dalszym ciągu neguje prowadzenie rozmów z Ukrainą bez uznania przez świat racji Kremla.  Moskiewskie Centrum Carnegie, gdy komentowało tzw. aferę krymskich dywersantów stwierdziło, że dzięki niej Rosja ma dosłownie nieograniczone możliwości rozwiązania konfliktu z Ukrainą na własnych zasadach. Jak? Kreml zorganizował prawdopodobnie idealną prowokację, jako pretekst do rozpoczęcia wojny.

Zauważyć należy też wciąż trwające ćwiczenia na Kaukazie i ciągle powtarzające się manewry, które jasno i wyraźnie pokazują pełną gotowość bojową Kremla.

Pogrążona w głębokiej gospodarczej recesji Rosja, poddana sankcjom, może uznać że niewiele ma do stracenia, tym samym atakując Ukrainę postawi władze zachodnich państw przed faktem dokonanym – dopnie swego bez zbędnych tłumaczeń, bez wysiłku wkładanego we wpajanie swoich racji podczas długich negocjacji.

Przypomnijmy, że podobnie było w Gruzji w 2008 roku oraz w Donbasie w 2014.

źródło: wRealu24.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.