Rosja grozi Ukrainie bronią jądrową

Rosja grozi Ukrainie bronią jądrowąMinister obrony Ukrainy Wałerij Hełetej oświadczył, że Rosja „niejednokrotnie” groziła użyciem broni jądrowej wobec jego kraju, jeśli Kijów nie zaprzestanie działań przeciwko prorosyjskim separatystom we wschodnich obwodach kraju.

Hełetej ocenił, że Moskwa przegrała wojnę hybrydową na Ukrainie i dlatego zmuszona była wprowadzić tu swoją regularną armię.

– Rosja przegrała wojnę hybrydową przeciwko Ukrainie. Nasze siły zbrojne z sukcesem wypierały bandy rosyjskich najemników i likwidowały dywersantów. Właśnie dlatego Kreml był zmuszony do przejścia do pełnej inwazji z udziałem regularnych wojsk na terytorium Donbasu. Dziś mamy do czynienia z dywizjami i pułkami. Jutro możemy mieć do czynienia z całymi korpusami – podkreślił.
Reklama

Minister ogłosił, że operacja antyterrorystyczna na wschodniej Ukrainie została zakończona i obecnie należy przygotować obronę przed działaniami Rosji, która – jak uznał – może nie ograniczyć się wyłącznie do Donbasu, lecz sięgnąć i po inne terytoria ukraińskie.

„Do naszego domu przyszła straszna wojna, której Europa nie widziała od czasów II wojny światowej. Niestety, w tej wojnie straty nie będą liczone w setkach, lecz w tysiącach, a nawet dziesiątkach tysięcy ofiar” – napisał Hełetej na swoim Facebooku.

– Strona rosyjska już kilkakrotnie groziła nieoficjalnymi kanałami, że jeśli sprzeciw będzie kontynuowany, gotowa jest zastosować przeciwko nam swoją taktyczną broń jądrową – oświadczył minister.

Hełetej uznał, że kraj jak nigdy potrzebuje dziś jedności i powinien być gotowy do stawienia czoła agresorowi.

– Rosja zapłaciła już cenę za wtargnięcie na nasze ziemie. Setki rosyjskich wojskowych znalazły wieczny odpoczynek w ukraińskim czarnoziemie. Krytyczna liczba ofiar z pewnością doprowadzi Rosję do otrzeźwienia. Ale by tak się stało, nie możemy poddawać się panice i musimy pokazać, że Ukraińcy nie mają zamiaru się poddać. Jest to nasza wielka wojna ojczyźniana i bez wątpienia w niej zwyciężymy – podkreślił minister obrony.

źródło: PAP Z Kijowa Jarosław Junko

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Rosja grozi Ukrainie bronią jądrową”

 1. Atom im się marzy??? Nieeee dla Ukraińskich banderowskich faszystów z UPA bronią będą bagnety kosy widły i siekiery . Podczas rzezi Wołyńskiej Ukraińskie ścierwa zostawiały Polaków przy życiu wcześniej po tym jak wyłupili polakowi oczy , odrąbali ręce i nogi siekierą nie dobijali zostawiali w agonii Polaków Sowietów . Żydów na żywca na kawałki kroili i nosili kawałki ich ciał jako talizmany

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. atom ? a co ukraińcy atakuja jakos rosjan wchodza na ich teren i stwarzaja jakieś zagrożenie że atom ? nie to tylko taki straszak się jeszcze okaże ze plutin bedzie czesto tak straszył tak samo jak Kim ….

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. oby tylko straszył bo będzie nie wesoło

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.