Rosja koncentruje wojska w Donbasie na Ukrainie

Rosyjskie wojska w Donbasie wzmacniają oddziały na trzech odcinkach. Właśnie dotarło tam 700 czołgów i 300 wyrzutni rakiet – informuje wywiad ukraiński. Raportuje też o rotacji w szeregach rebeliantów i kolejnych dostawach uzbrojenia z Rosji.

Główny Zarząd Wywiadowczy Ministerstwa Obrony Ukrainy przekazał, że na okupowanych terytoriach w Donbasie rosyjskie wojska skoncentrowały się na utrzymaniu gotowości bojowej swoich oddziałów, a także na uzupełnianiu broni, amunicji i sprzętu inżynieryjnego na zajmowanych pozycjach na trzech odcinkach: słowiańskim, donieckim i mariupolskim.

„Odcinek słowiański. W ramach rotacji oddziałów 3. brygady zmotoryzowanej (stacjonuje w Gorłówce) i 1. korpusu wojskowego (w Doniecku) w rejon wioski Hołmiwskij został przerzucony pluton piechoty morskiej. Na odcinku donieckim najwyższy stopień gotowości bojowej został ogłoszony w 100. brygadzie zmotoryzowanej i 1. korpusie wojskowym” – podał w komunikacie wywiad ukraiński.

Przekazał, że na odcinku mariupolskim oddziały 9. pułku zmotoryzowanego piechoty morskiej (stacjonującego w Nowoazowsku) otrzymały nowe uzbrojenie z Rosji.

7 tys. żołnierzy

W połowie września ukraińscy wywiadowcy poinformowali, że w strefie walk w Donbasie znajduje się ponad 7 tys. rosyjskich żołnierzy. Kilka dni później podali, że do kontrolowanej przez separatystów miejscowości Oktiabr na północny wschód od Mariupola Rosjanie przerzucili grupę snajperską 100. brygady zmotoryzowanej, należącą do 1. korpusu wojskowego z miasta Donieck w obwodzie rostowskim w Rosji. Wywiad informował także o rotacji żołnierzy 9. pułku zmotoryzowanego piechoty morskiej w Nowoazowsku.

 

Słowiański, doniecki i mariupolski: odcinki w Donbasie, gdzie rosyjska armia wzmacnia oddziały
Słowiański, doniecki i mariupolski: odcinki w Donbasie, gdzie rosyjska armia wzmacnia oddziały
źródło: tvn24
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.