Rosja: „Kontrolowanie przez USA rosyjskich portów będzie oznaczać wypowiedzenie wojny”

Kontrolowanie przez USA rosyjskich portów nad Morzem Japońskim nie wpisuje się w ogólną koncepcję zachowania bezpieczeństwa międzynarodowego – powiedział wiceprzewodniczący Komisji ds. Obrony Dumy Państwowej Andriej Krasow. Jak podkreślił, ani jeden amerykański okręt nie wpłynie na wody terytorialne Rosji.

— (Kontrola) nie tylko jest niemożliwa, ale nie wpisuje się w ogólną koncepcję zachowania bezpieczeństwa międzynarodowego. Jakim prawem Amerykanie wzięli na siebie ten obowiązek, kto dał im takie uprawnienia w zakresie przeprowadzania kontroli w naszych portach morskich? Nie prosiliśmy, a organizacje międzynarodowe nie dawały – powiedział w rozmowie z RIA Novosti Krasow.

— Odpowiedź może być tylko jedna: na wszelkie nieprzyjazne kroki w stosunku do Rosji i naszych sojuszników administracja USA otrzyma odpowiednią odpowiedź. W każdym razie ani jeden amerykański okręt nie wpłynie na nasze wody. Nasze siły zbrojne i nasza flota posiadają wszelkie środki, by surowo ukarać tych, którzy odważyli się wpłynąć na nasze wody terytorialne – zapewnił deputowany.

Jak dodał, „stanowisko administracji USA sprowadza się znowu do pobrzękiwania szabelką”. – Pobrzękują w Europie, pobrzękują szabelką na Bliskim Wschodzie, teraz zaczynają pobrzękiwać w regionie Azji i Pacyfiku”.

Wdrożenie amerykańskiego projektu ustawy ws. kontrolowania przez Stany Zjednoczone rosyjskich portów na Dalekim Wschodzie zapowiada siłowy scenariusz, co jest równoznaczne z wypowiedzeniem wojny, twierdzi szef Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji Konstantin Kosaczow.

— Ten projekt ustawy, mam nadzieję, nigdy nie wejdzie w życie, bo jego wdrożenie przewiduje siłowy scenariusz z przymusową kontrolą przez amerykańskie okręty wojenne wszystkich statków. Takie siłowe scenariusze nie mieszczą się w głowie, bo oznaczają wypowiedzenie wojny – podkreślił Kosaczew.

źródło: sputniknews
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Rosja: „Kontrolowanie przez USA rosyjskich portów będzie oznaczać wypowiedzenie wojny””

 1. Z każdej strony każdy straszy wojną, a to znaczy, że chcą coś zatuszować. Coś, co jest groźniejsze od wojennego straszenia.
  Zaczyna się na literę F.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Ja myślę, że III wojna światowa nie wybuchnie ani z powodu Syrii, ani Korei. Kraje uczestniczące w niej wobec siebie będą coraz bardziej wrogo nastawione, ale III wojna światowa wybuchnie z powodu innego kraju, być może takiego który obecnie jest uważany za bezpieczny.
  III wojna wybuchnie niespodziewanie, gdyby miała to być Syria lub Korea, już dawno by wybuchła, a nawet jeśli wybuchnie to nie będzie światowa. Wszystkie obecnie trwające konflikty to przygotowywanie przed nowym konfliktem, który będzie już światowy i totalny. le jeszcze nie teraz.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.