Rosja: Ławrow przepowiada, gdzie Korea Północna może rozpocząć pierwszy atak nuklearny

Korea Północna

Chociaż Rosja nie pochwala polityki Korei Północnej, jest pewna że wojna wybuchnie „przez prowokacyjne działania amerykańskich partnerów”.

Jeśli konflikt na Półwyspie Koreańskim wejdzie w fazę otwartą,  pierwszymi ofiarami nuklearnego ataku Korei Północnej będą Korea Południowa i Japonia, rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział w wywiadzie dla kanału CTV  w sobotę.

Ławrow mówi, że Moskwa potępia politykę zwiększania potencjału nuklearnego prowadzoną przez Pjongjang , ale jednocześnie podkreślił, że licznymi ćwiczeniami wojskowymi w pobliżu granicy z Koreą Północną, Waszyngton wydaje się „zmierzać do sprowokowania Kim Dzong Una”.

Ławrow podkreślił potrzebę „ucieczki od retoryki wojennej, gróźb, obelg” i zaproponował  „znalezienie możliwości wznowienia negocjacji”.

„Przez ponad dwa miesiące przywódca Korei Północnej nie podejmował żadnych testów, podczas gdy nasi amerykańscy koledzy powiedzieli nam we wrześniu, że następne ważne ćwiczenia zaplanowano na wiosnę.” Była to dobra prognoza na rozpoczęcie nowych rozmów dyplomatycznych do zmniejszenia napięcia na półwyspie koreańskim.

Wszystko wskazuje na to, że to takich rozmów nie dojdzie a oba kraje są na pograniczu wojny nuklearnej.

źródło: rt.com
Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

9 komentarzy do "Rosja: Ławrow przepowiada, gdzie Korea Północna może rozpocząć pierwszy atak nuklearny"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rosja upadnie przez Putina.
Gość
Ławrow się myli: pierwszym celem będzie Moskwa. Korea to ChRL a one mają wojnę do stoczenia z USA. USA może zagrozić Chiną tylko z pomocą strategeograficzną Rosji. Więc 1 krokiem będzie eliminacja słabszego, Moskwa wyparuje Rosja się rozsypie i zostanie rozdrapana przez Chiny, Japonię i państwa EUROAZJI w momencie. Wtedy będzie możliwa konfrontacja Światowa, USA-Chiny, na terytorium post rosyjskim. Chiny powiększą swoje terytoria z surowcami a USA zdobędzie przyczółek w EUROAZJI. I dopiero wtedy zacznie się wojna ekonomiczna. Odwracając, jak USA zacznie wojnę to też od likwidacji Rosji, bo tylko wtedy ma szansę z Chinami. Tak czy owak Rosja jest… Czytaj więcej »
66666
Gość

A od kogo będziemy kupować golfy i audiki ?

Rosja upadnie przez Putina.
Gość

Od siebie, bo i tak produkujemy podzespoły, tylko buda będzie od LUBLINA.
Fajnie i patriotyczniej, nie?!

Rosja upadnie przez Putina.
Gość

PS. Chińczyki też parę lat temu robili DFK a teraz produkują Volvo.

Fred fred
Gość

Przestań już brać to co używasz, bo od tego lasuja ci sie resztki tego co mógłbyś nazwac mózgiem.

Rosja upadnie przez Putina.
Gość

Łykam Targalskiego zmieszanego z Bartosiakiem i zapijam Brzeskim.
A ty od kogo miskę dostajesz, kacapie?

&
Gość

W Bydgoszczy robią jedną ulicę 5 miesięcy, w Japonii gdy powstał lej krasowy na środku skrzyżowania, potrafili odbudować kanały, zniszczone połączenia elektryczne i rury, w ciągu tygodnia.
Szkoda, że nie mogą tutaj zamieszkać i wyprzeć to co nieczyste i „inteligętne”.
Mało jest niestety fajnych Bydgoszczan.

Feliks
Gość

To było chyba szybcirj…

Fred fred
Gość

Bo w bydgoszczu mieszkaja ci parczewa.