Rosja ma zamiar zbudować obserwatorium na księżycu

Obserwatorium księżycowe Rosja

 Rosyjscy naukowcy w tym roku zaczynają realizację opracowanego już projekt Obserwatorium Księżycowego. Mają zamiar badać procesy globalnych zmian  klimatu na Ziemi. A może to tylko przykrywka dla wybudowania kopalni księżycowej bądź jeszcze coś innego?

Jak tłumaczą obserwatorium na księżycu jest potrzebne w celu przeprowadzania bardziej wiarygodnych pomiarów i badań otrzymywanego przez naszą planetę promieniowania słonecznego i wpływu jego na klimat, a także do monitorowania stanu powierzchni, zachmurzenia, roślinności, kriosfery itp…

Projek został już poparty przez Radę Rosyjskiej Akademii Nauk ds. Kosmosu.

„Mam nadzieje, że projekt „Obserwatorium Księżycowe” będzie godnie uzupełniał planowany rosyjski program opanowywania Księżyca i znajdzie się w federalnym programie kosmicznym na lata 2016-2025”, – powiedział Abdusamatow.

Obserwatorium księżycowe Rosja

Rosja obserwatorium Księżycowe

Od początku tego roku prace nad zrealizowaniem projektu ruszyły pełną parą. Naukowiec uważa, że na początku kolejnej dekady „Obserwatorium Księżycowe” zostanie z powodzeniem zrealizowane.

Obserwatorium księżycowe może być tylko przykrywką aby USA i inne państwa, które interesują się księżycem nie podejrzewały planów opanowania księżyca i wyszukania na nim najbardziej bogatych regionów w złoża minerałów ??

Oto animacja pokazująca całe przedsięwzięcie na Księżycu

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.