Rosja: niebawem powstaną siły szybkiego reagowania

siły szybkiego reagowania Rosja

W Rosji na bazie sił powietrzno-desantowych powstaną wojska szybkiego reagowania – zapowiedział gen. Władimir Szamanow. – Uwzględniając zasady zastosowania i zadania określone przez Sztab Generalny Rosja planuje utworzenie sił, które będą mogły działać zarówno jako samodzielna formacja, jak i w składzie formacji funkcjonujących w innych kierunkach – stwierdził dowódca wojsk powietrzno-desantowych.

– Uwzględniając ostatnie wydarzenia, związane ze zwiększeniem potrzeby błyskawicznego reagowania na te czy inne wyzwania, obserwujemy, że w ostatnich latach zwiększa się rola i miejsce tego składnika armii, jakim są wojska powietrzno-desantowe – powiedział gen. Władimir Szamanow w rozmowie z państwową rozgłośnią radiową.

Reagować na gwałtowne zagrożenie

Informacje o tworzeniu przez rosyjskie ministerstwo obrony sił szybkiego reagowania na bazie wojsk powietrzno-desantowych, piechoty morskiej i oddzielnych brygad specnazu i niektórych wojsk lądowych pojawiły się wśród ekspertów od wojskowości już na początku poprzedniej dekady. Nie było jednak danych świadczących o tym, że projekt jest rozwijany.

Siły szybkiego reagowania mają w trybie natychmiastowym reagować na nagle pojawiające się zagrożenia – w ciągu niezwykle krótkiego czasu od postawienia w stan gotowości mają błyskawicznie zostać przerzucone w rejon „potencjalnego zastosowania”. Zazwyczaj powstają na bazie jednostek powietrzno-desantowych lub powietrzno-szturmowych i oddziałów specjalnych.

Rosyjskie siły powietrzno-desantowe składają się obecnie z dwóch dywizji desantowo-szturmowych i dwóch dywizji powietrzno-desantowych, czterech samodzielnych brygad szturmowych, samodzielnej brygady specnazu oraz szeregu innych jednostek, w tym 38. samodzielnego pułku łączności.

siły szybkiego reagowania Rosja

Autor: asz//gak / Źródło: lenta.ru. tvn 24

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Rosja: niebawem powstaną siły szybkiego reagowania”

  1. To jest odpowiedź na usraelskie zaczepki. Żydomasoneria chce kontrolować cały świat i dlatego jest wojna na Ukrainie a państwo islamskie to twór usraela. A Pąństwo Polskie z naszymi rządzącymi na czele prowokuje konflikt, bo jak to zawsze bywa potrzeba debila do zaczepki i tym jesteśmy dla usa. doda i kaczuszka jak nic nam przyspieszą oby tylko wojenkę a nie atomówkę, chyba , że tylko wiejską posprzątaja.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.