Rosja – nowe śmigłowce Mi-8MTW-5 zostały rozlokowane koło granicy Estonii

Mi-8MTW-5 Rosja

Rosja przeznacza ogromną kwotę na modernizację swojej armii. Nowym nabytkiem są śmigłowce Mi-8MTW-5. W tym roku Rosja otrzymała dziesięć nowych maszyn. Informacja ta ma negatywny wpływ na państwa Bałtyckie.

Śmigłowce zakupione przez Federacje Rosyjską to najnowsza modernizacja śmigłowca Mi-8. Ich zadaniem będzie przeprowadzenie desantu żołnierzy i ich ewakuacja z pola walki. Na maszynie Mi-8MTW-5 desantu może dokonać 36 żołnierzy w 16 sekund. Śmigłowce są przystosowane do działań w dzień jak i w nocy.

Mi-8MTW-5 Rosja

Dodatkowym aspektem sprawy jest sposób w jaki będą szkoleni rosyjscy żołnierze. Będą oni ćwiczyć prowadzenie akcji bojowych na nowoczesnych symulatorach komputerowych.

Śmigłowce mają zostać rozlokowane w pobliżu granicy z Estonią. Rozlokowanie kolejnych partii nowoczesnego sprzętu wojskowego w pobliżu państw sojuszu NATO negatywnie wpłynie na stosunki między paktem północnoatlantyckim a Rosją. Ruchy Kremla negatywnie wpływają na poziom bezpieczeństwa Litwy, Łotwy i Estonii, które są zaniepokojone wydarzeniami na Ukrainie i poczynaniami Rosji.

Trzeba wspomnieć o tym, że w każdym z tych państw żyje mniejszość rosyjska a prezydent Putin już kiedyś wypowiadał się na temat mieszkającej tam ludności a z jego wypowiedzi można było wywnioskować, że prędzej czy później dojdzie do powtórki z sytuacji na Ukrainie.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.