Rosja o sytuacji w Syrii. „60 ataków, zniszczone bunkry, islamiści uciekają”

– W ciągu ostatniej doby rosyjskie samoloty przeprowadziły 60 ataków na cele islamistów w prowincjach Hama, Latakia, Damaszek i Aleppo w Syrii. Zniszczyły cztery punkty dowodzenia, sześć składów amunicji i dwa betonowe bunkry terrorystów – zakomunikował rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony, generał Igor Konaszenkow. Resort informuje, że „islamiści zaczęli uciekać na wschód i do północno-wschodnich regionów Syrii”.

Rosja naloty Syria

– W wyniku nalotów zostały zniszczone cztery stanowiska dowodzenia ugrupowań przestępczych, sześć magazynów amunicji i broni, dwa podziemne bunkry, stanowisko ogniowe artylerii, a także 32 obozy polowe terrorystów – zakomunikował dziennikarzom Igor Konaszenkow.

Rosyjskie samoloty startowały z bazy Hmelmin 39 razy.

Rzecznik poinformował, że w rejonie miejscowości Salma (prowincji Latakia), rosyjski Su-24 zbombardował ukryty skład amunicji islamistów, który w wyniku detonacji został całkowicie zniszczony.

Rosja naloty Syria

Sieć tuneli podziemnych

Rosyjski resort raportuje, że w prowincji Homs, na obrzeżach miejscowości Tell Bissau, Su-34 zniszczył podziemne fortyfikacje terrorystów.

– Obiekt ten posiadał sieć tuneli podziemnych, które umożliwiały bojownikom niepostrzeżenie pojawiać się w różnych częściach miasta i prowadzić obronę manewrową  przed syryjskimi siłami rządowymi – podkreślił Konaszenkow.

Ministerstwo obrony Rosji informuje o „masowej ucieczce syryjskich bojowników”.

Podaje, że „terroryści uciekają na wschód i do północno-wschodniej Syrii”.

Miejsca rosyjskich nalotów w Syrii

Syria wojna

„W tym samym czasie w prowincjach Idlib i Hama islamscy watażkowie przeprowadzają  przymusową mobilizację mieszkańców. W prowincji Rakka  islamiści zmuszają chwytać za broń nawet 14-latków” – relacjonuje rozgłośnia Echo Moskwy, powołując na doniesienia ministerstwa obrony.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.