Rosja w ostatnich dniach gromadzi nowoczesny sprzęt bojowy w Krymie na granicy Ukrainy

Rzecznik ukraińskiej straży granicznej Ołeh Słobodian oświadczył, że Rosja w ostatnich dniach skoncentrowała na administracyjnej granicy Ukrainy z zaanektowanym przez Rosję Krymem więcej wojsk z nowocześniejszym wyposażeniem. Tymczasem prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiadomił, że zarządził najwyższy stopień gotowości bojowej wszystkich ukraińskich sił stacjonujących przy granicy administracyjnej z Krymem i przy linii walk z separatystami w Donbasie.

Wczoraj już rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała, że Ukraińcy planowali przeprowadzić atak terrorystyczny na Krymie, którego celem byłaby krytyczna infrastruktura. Informacjom FSB zaprzeczyły kategorycznie ukraińskie ministerstwo obrony i wywiad wojskowy, który według Moskwy miał organizować dywersję.

wojsko

Ukraińska SG: Rosja wysyła lepiej wyposażone wojska na granicę z Krymem

Rzecznik ukraińskiej straży granicznej Ołeh Słobodian oświadczył dziś, że Rosja w ostatnich dniach skoncentrowała na administracyjnej granicy Ukrainy z zaanektowanym przez Rosję Krymem więcej wojsk z nowocześniejszym wyposażeniem.

Możemy jednoznacznie powiedzieć, że rosyjskie wojska, które stacjonowały tam od marca, są teraz zastępowane innymi – powiedział na briefingu. Poinformował, że wojska, wysyłane na granicę z półwyspem, „mają bardziej nowoczesne wyposażenie i są tam oddziały powietrznodesantowe”.

wojsko

W minionych dniach obserwujemy wzmocnienie oddziałów na granicy. Ich liczebność została zwiększona – dodał Słobodian.

Rzecznik ukraińskiego sztabu generalnego Władysław Sełezniow oświadczył z kolei, że Ukraina dysponuje wystarczającym potencjałem militarnym, żeby się obronić, i monitoruje sytuację wokół Krymu. W rozmowie z agencją Reutera powiedział także, że Ukraina w środę rozpoczęła w południowej części kraju zaplanowane ćwiczenia wojskowe.

źródło: RMF24, PAP
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Rosja w ostatnich dniach gromadzi nowoczesny sprzęt bojowy w Krymie na granicy Ukrainy”

 1. No jakby nie patrzeć zmienia się scena tego świata. I wydarzenia biegną do kulminacji. Został GOG z Magog, Babilon Wielki i Armagedon poprzedzony wielkim uciskiem. Światowi liderzy razem zaplanowali ten teatrzyk. Nie interesuje ich ilu zginie ludzi. Mają doświadczenie w poprzednich wojnach. Nie wspomnę o całej historii ludzkości w której to „ludziki” robiły za statystów-mięso armatnie.
  Duchowa sfera karmi się nienawiścią i spija nektar śmierci. A ludzie nic się nie nauczyli, tylko biernie idą w szeregu jako danie główne…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. to czekam na wojnę, życzę utraty dorobku całego życia z kłamstw i cierpienia innych.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.