Rosja ostrzega USA: Lepiej nie latajcie przy naszych granicach

Rosja ostrzega USA

Manewry rosyjskiego Su-27 względem amerykańskiego EP-3 Aries były „standardowe, absolutnie uzasadnione i zupełnie bezpieczne” – informuje rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Resort zauważył, że „jeśli dla amerykańskich pilotów fakt ten jest powodem do depresji i fobii”, lepiej by im było unikać tej trasy w przyszłości „lub siąść do stołu rozmów i ustalić zasady ich (lotów — red.) przeprowadzania”.

Ministerstwo Obrony przypomniało także, że Krym, do którego granic zbliżał się amerykański samolot, jest nieodłączną częścią Rosji. „Wysyłając swoich pilotów w celach wywiadowczych w ten rejon Morza Czarnego, (Amerykanie — red.) muszą liczyć się z tym, że na spotkanie wyjdą im rosyjskie myśliwce, a nie ukraińscy partnerzy” — podkreślił resort.
W komunikacie czytamy także, że incydent należałoby nazwać nie przechwyceniem lecz eskortą, bowiem Su-27 przez ponad dwie godziny udaremniał próby amerykańskiego samolotu z wyłączonymi transponderami, który usiłował zbliżyć się do rosyjskiej granicy.

Amerykańska marynarka wojenna opublikowała dodatkowo szereg fragmentów wideo z przechwycenia samolotu zwiadowczego amerykańskiej floty ER-3 przez rosyjski samolot Su-27, do którego doszło 29 stycznia nad Morzem Czarnym. Na nagraniu pokazano manewry Su-27 względem EP-3 amerykańskiej marynarki wojennej w bezpośredniej bliskości i w różnym położeniu — czytamy w komunikacie.

pl.sputniknews.com

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Putek zniszczy Rosje Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Putek zniszczy Rosje
Gość
Putek zniszczy Rosje

Toż to sam Putin powiedział, że Rosja nie ma granic.
Więc strach jest w ogóle wsiadać do samolotu, bo może to już wystarczy.
Powoli to zaczyna przypominać Kima i jego wizerunek medialny.