Rosja podbije księżyc na nowo a potem założy tam kolonię

Rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos ogłosiła swoje plany dotyczące kolonizacji Księżyca. W 2024 roku na ziemskim satelicie wyląduje sonda, a sześć lat później – ludzie. Docelowo Rosjanie chcą stworzyć tam ziemską kolonię.

Od kosmicznego wyścigu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Związkiem Radzieckim minęło już ponad pół wieku. Amerykanom, jeśli puścić mimo uszu wszystkie argumenty teoretyków spisku, którzy twierdzą, że był to szwindel, udało się postawić stopę na Księżycu. Sowietom nie. Było to symboliczne zwycięstwo USA w zimnej wojnie pokazujące społeczeństwu, że Ameryka Północna jest potężniejsza. Rosjanie nie powtórzyli wyczynu swoich oponentów, aż do teraz.

ksiezyc

Obecnie w Rosji trwają już przygotowania do zakrojonej na dużą skalę próby kolonizacji Księżyca. Przeprowadzane są eksperymenty i badania, przy użyciu stworzonego w latach. 70. ubiegłego wieku symulatora księżycowego pola grawitacyjnego. Na podstawie serii testów Rosjanie chcą określić, na ile skomplikowane będzie dla astronautów poruszanie się po powierzchni Księżyca.

W 2024 roku Rosjanie zamierzają wysłać na Księżyc sondę kosmiczną, która będzie miała za zadanie zbadanie panujących tam warunków oraz znalezienie najbardziej korzystnegoz  miejsca do stworzenia ziemskiej kolonii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sześć lat później na powierzchni Księżyca wyląduje pierwszych czterech astronautów, do których później dołączą kolejni. Projekt zakłada, że w kolonii mieszkać będzie od 10 do 12 osób.

Oficjalnym celem istnienia rosyjskiej kolonii na Księżycu jest wyszukiwanie cennych minerałów oraz prowadzenie badań naukowych. Nieoficjalnie podejrzewa się jednak, że kolonia może być w rzeczywistości bazą militarną.

Czy Amerykanie znów podejmą rękawicę w kosmicznym wyścigu z Rosją? Wkrótce się przekonamy.

źródło: onet
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.