Rosja potroi w tym roku produkcję rakiet

System obrony rakietowej S-400

Rosyjski przemysł zbrojeniowy potroi w tym roku produkcję pocisków dla obrony przeciwlotniczej i systemów obrony rakietowej – donosi agencja TASS, powołując się na źródło w ministerstwie obrony.

– Kompleks przemysłu obronnego otrzymał polecenie zwiększenia produkcji pocisków dla systemów obrony przeciwlotniczej i obrony rakietowej o 200 proc. (wobec roku 2014 – red.), co jest znaczącym wzrostem zdolności nowego rodzaju rosyjskich sił zbrojnych – Sił Powietrznych i Kosmicznych – mówi źródło.

Jak mówi informator agencji, taka decyzja oznacza wzrost produkcji o tysiące sztuk pocisków.

Odpowiedź Amerykanom

– Wraz z tym zadaniem zwiększenia poziomu produkcji skrócone mają być terminy dostarczenia i wprowadzenia do służby nowych systemów i zestawów obrony powietrznej i antyrakietowej w różnych regionach kraju, w tym na Krymie i w Arktyce – dodaje informator TASS.

W ubiegłym tygodniu zastępca dowódcy Sił Powietrzno-Kosmicznej Obrony gen. Kiriłł Makarow powiedział, że ryzyko potencjalnego globalnego uderzenia przez USA było głównym powodem wzmocnienia obrony powietrznej i antyrakietowej. Generał dodał, że rozwój systemów obrony przeciwlotniczej i antyrakietowej będzie teraz priorytetem.

System obrony rakietowej S-400 System obrony rakietowej S-400

System Pancyr System Pancyr

system rakietowy S-300VM systemy rakietowy S-300VM

Mobilna wyrzutnia pocisków S-300 Mobilna wyrzutnia pocisków S-300

System rakietowy S-400 Triumf System rakietowy S-400 Triumf

Rakieta typu „Topol” Rakieta typu „Topol”

system przeciwlotniczy Buk-M3  system przeciwlotniczy Buk-M3

Autor: //gak / Źródło: TASS

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.