Rosja: Powstało potężne zapadlisko, które cały czas się powiększa i zaczyna zagrażać miastu

Ogromny krater, który pojawił się po nieczynnej stronie kopalni w zachodniej Rosji, jest coraz większy i stanowi ogromne zagrożenie dla pobliskich domów w jednej ze wsi oraz kompleksowi leśnemu.

Dziura w ziemi Rosja

Krater na pierwszy rzut oka przypominający uderzenie meteorytu w rosyjskim rejonie Perm rośnie, odkąd natknięto się na niego po raz pierwszy – wynika z relacji lokalnych mieszkańców popartych dowodami zdjęciowymi.

Przepaść w pobliżu miasta Solikamsk powstała w listopadzie ubiegłego roku. Początkowo jej wymiary sięgały 20×30 metrów. W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy, do końca sierpnia, krater osiągnął oszałamiające od 122 do 125 metrów długości – donosi w środę magazyn The Siberian Times.

Dziura w ziemi Rosja

Zapadlisko nie wykazuje oznak zaspokojenia swojego apetytu, bowiem „połyka” kolejne fragmenty gleby. Geolodzy uważają, że może już stanowić poważne zagrożenie dla okolicznych domów. Szacuje się, że liczący 75 metrów krater może być już widoczny z przestrzeni kosmicznej.

Dziura w ziemi Rosja

Dziura leży w sąsiedztwie kopalni Solikamsk-2, gdzie w listopadzie 2014 r. doszło do gigantycznych podziemnych powodzi. Jak podkreślają eksperci, to właśnie wtedy zaobserwowano pierwsze oznaki powstającego zapadliska.

Jednakże firma wskazuje powódź jako skutek trzęsienia ziemi, do jakiego doszło tutaj w 1995 roku. Władze proponują odszkodowania w przypadku, gdy zapadlisko uszkodzi domy.

Widok zapadliska z drona

źródło: krolowa superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.