Rosja przygotowuje się do testu nowej broni jądrowej

Jak donoszą rosyjskie media, Rosja przygotowuje się do próbnego wystrzelenia nowej międzykontynentalnej rakiety z głowicami jądrowymi, noszącego oficjalne oznaczenie RS-28 „Sarmata”. Jest się czego bać.

bron jadrowa

Istnienie nowego typu rakiety międzykontynentalnej, mającej stanowić podstawę przyszłego uzbrojenia Rosji, wiadome jest już od dobrych kilku lat, ale pełną gotowość do działania pociski powinny osiągnąć około roku 2020. W tym roku – prawdopodobnie już latem – Rosjanie przygotowują się do przeprowadzenia próbnego wystrzelenia tej rakiety.

RS-28 Sarmata

RS-28 Sarmata

RS-28 Sarmata

Poprzedni pocisk, noszący oznaczenie R-36M, przez wojska NATO określany był nieoficjalnym mianem „Szatan”. Ale dopiero teraz Rosja rozwija broń, która wzbudza na świecie naprawdę poważne obawy. Pojedyncza rakieta jest w stanie przenosić do 10 ciężkich głowic jądrowych (lub ok. 15 lżejszych), co sprawia, że jedno uderzenie jest w stanie zniszczyć obszar wielkości stanu Teksas albo też całej Francji. Spodziewany zasięg tej rakiety to ok. 10 tysięcy kilometrów, a zatem w zasięgu rażenia (w zależności od miejsca wystrzeliwania) znajdują się zarówno wszystkie państwa europejskie, jak i Stany Zjednoczone.

Tym, co dodatkowo wyróżnia pocisk RS-28, jest zastosowanie różnego typu technologii z zakresu „stealth”, umożliwiających mu oszukanie funkcjonujących obecnie systemów radarowych. Jak twierdzą rosyjscy wojskowi, nie istnieją obecnie systemy obrony antyrakietowej, które byłyby w stanie ją powstrzymać.

Źródło: chip.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Rosja przygotowuje się do testu nowej broni jądrowej”

 1. Niech sobie ruscy tą rakietę przerobią na następny okręt podwodny bo w innym przypadku ta rakieta jak i inne zardzewieją ze starości w silosie atomowym.

  Czy ktoś kto posiada tak duży arsenał atomowy wykorzysta chociaż jedną z tych rakiet do realnego ataku na inne państwo ?

  Raczej nie, bo to działa jedynie jak straszak.

  Korea też zastraszała że użyje atomówki, a to jest jedynie karta przetargowa aby zaistnieć na rynku gospodarczym świata

  Trzeba być debilem żeby odpalić atomówkę w stronę państwa które też dysponuje podobnym arsenałem, nikt nie wygra a przegranych będzie co najmniej dwóch

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.