Rosja przygotowuje się na wojnę nuklearną? Do schronów przeciwatomowych zejdzie 40 milionów ludzi

Takich manewrów w Rosji jeszcze nie było. 40 milionów obywateli zostanie umieszczonych w schronach przeciwatomowych. W manewrach weźmie udział co czwarty Rosjanin. W całym kraju wprowadzony zostanie alarm atomowy. Zawyją syreny od Kamczatki po Kaliningrad. 

Ostatnie tak wielkie manewry odbyły się w Związku Radzieckim. Od jego upadku nie było konieczności prowadzenia działań na tak szeroką skalę. W całej Rosji zawyją alarmy, w samej stolicy aż trzy tysiące syren. W ćwiczeniach oprócz ludności cywilnej weźmie udział 50 tysięcy pojazdów oraz 200 tysięcy ratowników.

W miastach pojawią się specjalne urządzenia do czyszczenia odzieży z zanieczyszczeń chemicznych oraz atomowych. Obywatele muszą przećwiczyć szybką ucieczkę, odbieranie pakietów sanitarnych, znajdywanie punktów sanitarnych oraz trafianie do schronów. Do manewrów użyta zostanie m.in sieć bunkrów i schronów przeciwlotniczych z czasów ZSRR. Te dwa lata temu zostały przywrócone do użytku na żądanie rosyjskiej Dumy.

Nie wiadomo jaki cel mają ćwiczenia na tak wielką skalę. Mówi się, iż to próba dowartościowania kadry ratowniczej w „sektorze nadzwyczajnym”, która ucierpiała na skutek redukcji kadr. Z drugiej strony, decyzja zbiega się z zawieszeniem przez prezydenta Putina mającej 16 lat umowy z USA o przerabianiu plutonu z broni atomowej.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Rosja przygotowuje się na wojnę nuklearną? Do schronów przeciwatomowych zejdzie 40 milionów ludzi”

 1. jak maja się nie bac o wlasnych obywateli ja dzis USA zagroziła oficjalnie Rosji WOJNĄ https://youtu.be/KmUshU35G78

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Wszystkie polskie media podają że Rosja to bankrut a o swoich obywateli potrafi zadbać.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Ach ta mityczna broń atomowa. Nie użyli jej nawet choćby na pokaz w Syrii na pustyni w celu straszaka.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.