24 Sie, 2017

Rosja rozmieściła rakiety atomowe w pobliżu granicy Polski !

Rosja rozmieściła na terenie Kaliningradu w pobliżu granicy z Polską oraz wzdłuż granicy z krajami bałtyckimi rakiety  typu Iskander-M przystosowane do przenoszenia głowic atomowych. Niemiecki tabloid Bild powołuje się na zdjęcia satelitarne, które są dowodem na rozmieszczenie dwucyfrowej liczby rakiet w pobliżu Polski i wzdłuż granicy z krajami nadbałtyckimi.

Tak startują rakiety typu Iskander-M

Rakiety typu Iskander-M obejmują zasięgiem całe terytorium Polski i mogą sięgnąć nawet Berlina. Rakiety tego typu są mobilne, znajdują się na platformach samochodowych. Według Niemieckiego tabloidu rozmieszczenie tych rakiet to odpowiedź na budowę tarczy antyrakietowej w Europie.

Na początku USA planowało tworzyć tarczę antyrakietową wraz z uczestnictwem Rosji ale po jakimś czasie nasi sąsiedzi zostali  wykluczeni z tego projektu i zaczęli uważać go za zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

– Budowa systemu obrony przeciwrakietowej w Europie budzi nasz niepokój, dlatego będziemy niszczyć tarczę antyrakietową – oświadczył w maju 2012 roku p. o. ministra obrony Federacji Rosyjskiej. – Do neutralizacji środków, które będą przeszkadzać naszym rakietom, można użyć Iskanderów – dodał. Wcześniej w podobnym duchu wypowiedział się szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR Nikołaj Makarow.

Trwa konflikt na Ukrainie. Nasz kraj bardzo zaangażował się w akcję odsunięcia Ukrainy od Rosji i zbliżenia jej do Unii Europejskiej co nie podoba się Rosjanom więc rozmieszczenie tych rakiet może być tego przyczyną ale media udają, że tego nie dostrzegają.

Niestety, nasza sytuacja geopolityczna charakteryzuje się tym, że czy będziemy ze wschodem przeciwko zachodowi, czy tak jak jest obecnie z NATO przeciwko WPN zawsze jesteśmy na froncie… a pauza dobiega końca…

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.