Rosja testuje NATO. Dwa Rosyjskie bombowce przejęte przy granicy Francji

Francuskie myśliwce przejęły u wybrzeży Bretanii dwa rosyjskie bombowce strategiczne. Incydent miał miejsce pod koniec września. Dzisiaj informacja o tym dostała się do wiadomości publicznej.

Rosyjskie maszyny najpierw zlokalizowali Norwegowie. Potem Rosjanie przelecieli w okolicach Szkocji by ostentacyjnie zbliżyć się do wybrzeży bretońskich. Bombowce leciały bardzo blisko granicy francuskiej przestrzeni powietrznej.

To dwa samoloty typu Tu-160, nazwane przez NATO „Blackjack”. Do granicy Hiszpanii ich lot był śledzony przez myśliwce francuskie, później bombowce z czerwoną gwiazdą zostały przejęte przez samoloty hiszpańskie. Dalej Rosjanie udali się na północ w kierunku swoich baz.

rosja-bombowce

Według francuskich ekspertów takie prowokacyjne loty mają dwie przyczyny. Po pierwsze Moskwa chce sprawdzić możliwości obronne NATO i jak szybko lotnictwo państw członkowskich, że jest w stanie zareagować. Po drugie jest to demonstracja siły.

Władimir Putin chce pokazać światu, że po upadku Związku Radzieckiego Rosja jest znów potęgą militarną równą USA i może zaatakować w każdym miejscu na globie.

źródło: IAR
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Rosja testuje NATO. Dwa Rosyjskie bombowce przejęte przy granicy Francji”

  1. Bzdury uSSmańców. Wymyślony temat dla tych co nie myślą.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.