Rosja tworzy nowe armie na zachodzie

Decyzją rosyjskiego MON, wojska w Zachodnim Okręgu Wojskowym będą zreorganizowane, powstać mają też nowe oddziały – informuje portal tvn24.pl, powołując się na ustalenia rosyjską agencję TASS.

Do zimy 2015 r. mają powstać nowe struktury dowodzenia w Zachodnim Okręgu Wojskowym (ZOW), powstaną także dwie nowe armie lotnicze i obrony przeciwlotniczej. Jedna z nich będzie mieć swoje dowództwo w Petersburgu.

W Moskwie z kolei ma powstać 1. Gwardyjska Armia Pancerna, w której skład wejdą najlepsze jednostki sił lądowych w Rosji. Do jej stworzenia zostaną wykorzystane jednostki z obecnej 20. Armii Połączonej.

Oprócz armii pancernej w Moskwie, ma powstać do początku grudnia jeszcze jedna taka jednostka. Na razie nie wiadomo jednak o jakim numerze i składzie. W ramach modernizacji zwiększona ma zostać także liczebność wojsk powietrznodesantowych: z 45 tys. do 60 tys.

Rosja się dozbraja

Rosja dwa tygodnie temu ogłosiła inne plany związane z wojskiem – rozwój swojej floty. – Rosyjska flota do końca 2015 r. dostanie 10 okrętów wojennych i ponad 40 innych jednostek – powiedział w rozmowie z Rossija 24 admirał Wiktor Czyrokin, głównodowodzący rosyjskiej floty. Czyrokin powiedział też, że po 2015 roku Rosja „przyspieszy plany budowy okrętów podwodnych trzech typów” i jeszcze w najbliższym dziesięcioleciu nowe maszyny z napędem atomowym będą wykorzystywane przez rosyjską flotę.

źródło: tvn24.pl, TASS

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.