Rosja UDERZA w Polskę przed wizytą Trumpa. Przysyłają nam gaz tak niskiej jakości że nie da się go eksploatować

Rosja nie zamierza popuścić Polsce. Trwające od lat spięcia na linii Polska – Rosja znowu się pogorszą, a wszystko przy okazji wizyty amerykańskiego prezydenta. To wyraźny znak z Moskwy, co sądzi Putin o brataniu się Polaków i USA.

Na początku lipca do Polski zawita 45. prezydent USA, Donald Trump. Przyjazd prezydenta Stanów Zjednoczonych do Polski już wzbudził u Niemców niezadowolenie, których Trump odwiedzi w drugiej kolejności. Teraz swoje niezadowolenie wyraził Kreml. Rosyjski Gazprom do gazociągu jamalskiego, który ciągnie się od Rosji przez Białoruś, Polskę i do Niemiec, wpuścili gaz złej jakości. Ten jest zbyt nawodniony, by Polacy mogli go eksploatować.

– Mamy kryzys i nie wiadomo, ile on potrwa. Dostawca, czyli Gazprom nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Problem ten uderza w Polskę, a nie w Niemcy, które osuszalnię mają – mówi Piotr Maciążek, ekspert Defence24.pl.

Podobne zagrywki Kremla miały miejsce w zeszłym roku przed szczytem NATO, kiedy omawiane były sprawy bezpieczeństwa energetycznego kraju. Wdrożenie do gazociągu jamalskiego złej jakości gazu to zdaniem Maciążka sprzeciw Kremla wobec rozmów USA-Polska i wyraźne uderzenie w nasz kraj. Podczas spotkania Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy mają być poruszane m.in. kwestie dostarczania amerykańskiego gazu do Polski.

– Teraz wystąpiły kolejne problemy, tym razem przed wizytą prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie, podczas której ma być omawiana kwestia dostaw gazu amerykańskiego do Polski. To wyraźnie wskazuje na kontekst polityczny – podkreśla Maciążek.

źródło: money.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Rosja UDERZA w Polskę przed wizytą Trumpa. Przysyłają nam gaz tak niskiej jakości że nie da się go eksploatować”

  1. Jak zabraknie gazu to herbate zagrzeje sie w czajniku elektrycznym

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. To skad pojawily sie informacje o zatrzymaniu poboru gazu rewersowego z Niemiec z powodu zlej jakosci? Od Putina?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.