W przypadku wojny nikt nas nie zaatakuje ze strachu bronią nuklearną – twierdzi elita Rosji

broń nuklearna

Użycie przez wrogie wojska broni masowego rażenia, w tym jądrowej, w ewentualnym konflikcie z Rosją jest mało prawdopodobne – twierdzi rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych.

Wcześniej informowano, że MSN Rosji, uwzględniając współczesne poglądy na temat prowadzenia działań zbrojnych, zaproponowało zrezygnowanie z masowej ewakuacji ludności podczas wojny.
Według służb ratunkowych powinna być ona przeprowadzana jedynie w przypadku niebezpiecznych stref oddziaływania czynników wtórnych (skażenia radioaktywnego i chemicznego, katastroficznych powodzi, pożarów itp.).

We współczesnych wojnach głównymi obiektami oddziaływania będą punkty dowodzenia, centra informacyjne, krytycznie ważne obiekty oraz obiekty systemu podtrzymywania życie.

„Podczas prognozowania sytuacji zakłada się, że celowe ataki zmierzające do likwidacji ludności cywilnej Federacji Rosyjskiej przez potencjalnego wroga nie będą nanoszone. Użycie broni masowego rażenia, w tym jądrowej, jest mało prawdopodobne” — podkreślono w pracy naukowo-metodologicznej MSN Rosji.

Specjaliści resortu uważają, że najbardziej niebezpieczna dla ludności może być nie broń jądrowa (fala uderzeniowa i skażenie radioaktywne), a wtórne czynniki katastrof przemysłowych po atakach z użyciem broni precyzyjnej na potencjalnie niebezpieczne i krytycznie ważne obiekty. Są to przede wszystkim skażenia chemiczne i radioaktywne, pożary i powodzie.

źródło: pl.sputniknews.com
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:
  • 5
    Udostępnienia

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
swojmilEwiak RyszardPutek zniszczy RosjeKimBuryttteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
swojmil
Gość
swojmil

Atomówki to ściema totalna. Tłumaczę. Najpierw masoni wodór nieaktywny dysocjacyjnie (przez 15 minut) przemianowali na neutron (przy okazji kradnąc odkrycie Harkinsowi), potem z modelu Harkinsa klocków z których składają się atomy, czyli z helu i wodoru zrobili model czysto wodorowy, w którym automatycznie pojawia się delta mass, czyli rozbieżność między liczbą masową atomów a masą wodoru razy liczba nukleonów(neutronu/wodoru), aby powołać fikcję rozpadu jądrowego jako źródła energii (podczas gdy energia rozpadu bierze się ze zmiany ilości ładunku przestrzennego wypieranego przez różnicę objętości atomów przed i po rozpadzie z elektrycznej atmosfery, elektroidowej atmosfery wg terminologii Rychnowskiego – odkrywcy elektroidu w 1879r.,… Czytaj więcej »

Ewiak Ryszard
Gość
Ewiak Ryszard

A co mówi Biblia? Księga Objawienia ostrzega: „I wyszedł inny koń barwy ognia, a siedzącemu na nim dano odebrać ziemi pokój, by się wzajemnie ludzie zabijali – i dano mu wielki miecz'” (6:4). Co to oznacza w tym kontekście? Jezus, mówiąc o tej wojnie, podał istotne szczegóły: „Budzące postrach zarówno jak i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą” (Łukasza 21:11). W wielu starożytnych manuskryptach tekst ten kończy się słowami: „i mrozy”. My to dzisiaj nazywamy zimą nuklearną. W Ewangelii według Marka 13:8, zaraz po słowach: „będą niedobory żywności” są także słowa Jezusa: „i nieporządki” (w znaczeniu zamieszania i chaosu). Będą… Czytaj więcej »

Putek zniszczy Rosje
Gość
Putek zniszczy Rosje

Brawo. W końcu kacapy zaczynają kumać, że atomówki są nie do użycia, bo niszczymy też siebie. I całe straszenie diabli wzięli, co zostało, kałasz, kamaz, i masa narodu, a nie narodu już niema.

KimBury
Gość
KimBury

Ruscy, mało was jest – Chińczyki was mogą obleźć i zeżreć jak mrówki niedźwiedzia. Wojna to zło – ja pragnę pokoju!

ttteis77
Gość
ttteis77

„Użycie przez wrogie wojska broni masowego rażenia, w tym jądrowej, w ewentualnym konflikcie z Rosją jest mało prawdopodobne – twierdzi rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych.”
Oczywiście że nie w prost. Można użyć tej broni na wiele PODSTĘPNYCH metod…. . „Nie użyją, nie znaczy że w ogóle. Gdyby nikt nie chciał jej użyć, to w ogóle by jej nie było „.