Rosja: Wojsko przy granicy Ukrainy postawione w stan gotowości bojowej!

– Zgodnie z decyzją głównodowodzącego sił zbrojnych Rosji wojska Południowego Okręgu, oddziały wojsk powietrznodesantowych, a także lotnictwa wojskowego zostały postawione w stan gotowości bojowej – oświadczył minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Rosyjski Południowy Okręg Wojskowy graniczy z okupowanym przez rebeliantów Donbasem.

Generał Siergiej Szojgu powiedział na naradzie w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej, że przeprowadzana jest nieoczekiwana kontrola gotowości bojowej wojsk Południowego Okręgu Wojskowego, w trakcie której zostanie oceniony stan gotowości armii w odpowiedzi na sytuacje kryzysowe o „różnym charakterze”.

Rosja mobilizacja

– Sprawdzian gotowości lotnictwa i obrony powietrznej dotyczy odparcia ataków powietrznych wroga i ochrony ważnych obiektów wojskowych i rządowych – mówił Szojgu.

Przerzut wojsk na 3 tys. kilometrów

Szojgu podkreślił: „Konieczne jest, by wypracować całe spectrum zadań rozwiązywanych przez organa dowodzenia wojskami, w tym walki z zagrożeniami terrorystycznymi, a także likwidacji skutków klęsk i katastrof”.

„Ponadto w trakcie sprawdzania gotowości bojowej zostanie zbadana mobilność jednostek i ich zdolność dokonywania operacyjnych przerzutów na odległości ponad 3 tys. kilometrów, w związku z czym planuje się przerzucanie wojsk transportem kolejowym i morskim, jak również samolotami wojskowego lotnictwa transportowego” – głosi komunikat resortu obrony.

Jak przekazało ministerstwo, po przejściu w stan pełnej gotowości bojowej jednostki okręgu podjęły kombinowane marsze w wyznaczone rejony, zaś lotnictwo zgodnie z planem ćwiczeń dokonuje przebazowań na lotniska zapasowe.

W kontroli gotowości bojowej Południowego Okręgu Wojskowego uczestniczą okręty Floty Czarnomorskiej i Flotylli Kaspijskiej.

Rosja mobilizacja

Rosja mobilizacja

Modernizacja sił zbrojnych

Południowy Okręg Wojskowy Rosji znajduje się w pobliżu wschodniej granicy Ukrainy w regionie okupowanego przez rebeliantów Donbasu. W jego skład wchodzi m.in. Krym oderwany przez Rosję od Ukrainy w 2014 roku.

1 stycznia w Rosji wszedł w życie dekret dotyczący planu obrony Rosji w latach 2016-2020. RIA Nowosti informowała, że stwarza on ramy dla modernizacji sił zbrojnych, w tym strategicznych sił jądrowych.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

7 thoughts on “Rosja: Wojsko przy granicy Ukrainy postawione w stan gotowości bojowej!”

 1. Ponad 3tyś km transportem kolejowym i morskim z Okręgu Południowego ciekawe. Jedyny transport morski możliwy w tych odległościach to droga do Syrii przez Turcję , a lądowy przez Gruzję. Napięcia pomiędzy Rosją a Turcją są duże a jeżeli informacja o interwencji ZEA I Emiratów są prawdziwe ciekawie będzie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Stan gotowości to zasłona dymna, szykują się na wojnę, sprawdzają teorię w praktyce.
  Rosja potrzebuje wojny, bo długo w obecnej sytuacji gospodarczej nie pociągnie, góra 8 lat

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Czyli obecna zabawa z cenami ropy to prowadzenie świata ku wojnie?

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 3. I co z tego, znowu straszenie, cały czas grają takie tango aby ktoś stulił ogon.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Myślę, że niedługo wycofają swoje oddziały.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. raczej się nie wycofają, wiedzą że Uzrael zea arabia saudyjska turcja chcą wojny w syrii, a Rosja nie dopuści by oni odsuneli assada od władzy, jeśli wojna ma być to będzie ona już się w czasie i tak odwlekła, ale coś czuje że teraz będzie inaczej wiosna i lato będą bardzo gorące, ameryka ma paść w 2017 roku podobno bo już nie mogą dłużej sztucznie utrzymywać baniek, wojna będzie najlepszym pretekstem, sądziłem że w 2014 wybuchnie ale jednak najwidoczniej, Bóg jeszcze nie pozwolił na to, jedynie o co chodzi w tej wojnie to to by mogli zniszczyć meczet alaksa w jerozolimie na górze syjon, antychryst już widać szykuje się do wielkiego wejścia, oj biada ludziom którzy tego nie widzą.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
    1. A słyszałeś o tym, że nawet Putin chce odsunięcia Assada? Nie wiem, czy to nie była fałszywa informacja, ale był gdzieś news na ten temat.

     Jeszcze nikt nie zagłosował.
     Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.