Rosja żąda od Polski wyjaśnienia, kto podłożył bombę na pokładzie Tu-154

7
30
Putin-Tu-154M Jeżeli-był-wybuch-szukajcie-u-siebie

Rosyjska Rada Federacji zażądała od władz Polski aby wyjaśniły, kto podłożył ładunek wybuchowy na pokładzie samolotu Tu-154.

Przypomnijmy, że badająca przyczyny katastrofy Podkomisji Smoleńska ustaliła właśnie, iż lewe skrzydło lądującego samolotu zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej, w maszynie istniało też wiele innych źródeł eksplozji, a słynna “pancerna brzoza” nie miała nic wspólnego ze zniszczeniem skrzydła.

tu 154 Polska Smoleńsk

To kluczowa konkluzja raportu technicznego Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej, którą przyjęto po zapoznaniu się z analizami przedstawionymi przez Franka Taylora, emerytowanego inżyniera lotnictwa z Wielkiej Brytanii.

Informację natychmiast skomentował rosyjski Komitet Śledczy. Twierdzi, że nie ma żadnych dowodów na podłożenie bomby. “Wersja o eksplozji na pokładzie samolotu była przez nas sprawdzona wśród najpilniejszych i nie znalazła potwierdzenia” – zapewnia Komitet, a wtórują mu członkowie Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK).

Tymczasem rosyjska Rada Federacji – izba wyższa rosyjskiego parlamentu – zażądała ustami swojego wiceszefa ds. obrony i bezpieczeństwa Franca Klincewicza, aby polskie władze wyjaśniły kto w takim razie podłożył ten ładunek wybuchowy w polskim samolocie – podaje rosyjski serwis Newsru.

Polska komisja rządowa, która twierdzi, że przyczyną katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem był wybuch, wypełnia polityczne zamówienie w celu pogorszenia stosunków polsko – rosyjskich. A przecież prezydent Władimir Putin wszystko już wcześniej wyjaśnił na niedawnej konferencji prasowej” – oskarża polskie władze Klincewicz w oświadczeniu dla RIA Novosti.

Według niego, przy takim podejściu ze strony Polski, strona rosyjska uważa dalszą dyskusję o przyczynach katastrofy za bezcelową. “Ale skoro już ta wersja w Polsce obowiązuje, to oczekujemy, że teraz odpowiednie polskie służby obwieszczą światu: kto, jak i dlaczego podłożył w Polsce bomby w prezydenckim samolocie. Trzeba być konsekwentnym” – cynicznie szydzi rosyjski polityk.

Przypomnijmy, że pytany o to w grudniu na konferencji Władimir Putin oświadczył, iż oskarżenia pod adresem Rosji o doprowadzenie do tej katastrofy to “blef i bzdura”. “Jesteśmy już tym zmęczeni” – oburzał się.

“Nie było żadnych wybuchów. A ponadto samolot leciał z Warszawy. Jeśli na pokładzie były jakieś wybuchy to ładunki podłożono właśnie tam. Myślicie, że rosyjscy agenci się zakradli i podłożyli? Szukajcie u siebie” – radził Polakom rosyjski prezydent.

Reporters.pl

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
miroslawPutek zniszczył Rosyję.JackweborAlbert Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
miroslaw
Gość
miroslaw

no wlasnie …. samolot lecial z warszawy… nigdzie nie ladowal w miedzyczasie… pilnowali go agenci BOR… kto podlozyl ku…wa bombe…. no jasne! Putin… jestescie beznadziejni!…oczywiscie ze w warszawie bo gdzie?

Putek zniszczył Rosyję.
Gość
Putek zniszczył Rosyję.

Widzę że macie nawet zdjęcie tego tajemniczego osobnika podpalacza świata.

tom
Gość
tom

Dali Putinowi powód do żartów.

ttteis77
Gość
ttteis77

„a po za wybuchem, co może spowodować rozerwanie się skrzydła. majstrowanie przy nim?”.

Albert
Gość
Albert

paliwo lotnicze. w Tu-154 w centropłacie oraz skrzydłach znajdują się zbiorniki paliwa. Proszę wrzucić zamknięty kanister z benzyną do ogniska. Zobaczy Pan(i) wybuch wewnętrzny i co się stanie z kanistrem. Do czego może doprowadzić paliwo lotnicze ma Pan(i) przykład na bliźniaczych wieżach w Nowym Jorku.

webor
Gość
webor

Alberciku, przysiądź na głowie, to z pewnością przyniesie Ci ulgę 🙂

Jack
Gość
Jack

Nafta lotnicza nie wybucha..Albert,bo na takim paliwie lataja tupolewy,zresztą dużo jej nie mieli..poczytaj trochę. Dla mnie to był wybuch od czegoś innego.Jest niemożliwe żeby samolot na takiej wysokości i z taką prędkością rozpadł się na centymetrowe kawalki