Rosja zamierza utworzyć w Syrii bazę lotniczą

Minister obrony Izraela Mosze Ja’alon oświadczył, że wojsko rosyjskie pojawiło się w ostatnich dniach w Syrii, aby udzielić pomocy rządowi prezydenta Baszara el-Asada. Zadaniem doradców wojskowych i personelu wojskowego ma być utworzenie bazy lotniczej.

Rosja Syria

Mosze Ja’alon powiedział dziennikarzom, że baza ta powstaje nieopodal miasta Latakia. Ma ona służyć samolotom i śmigłowcom bojowym, które będą wykorzystywane do walki z siłami Państwa Islamskiego.

Rosja od dłuższego czasu twierdzi, że broń, którą dostarcza Syrii, służy do walki z terroryzmem i że czyni to w zgodzie z prawem międzynarodowym.

Rosja Syria

Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow oświadczył, że rosyjscy eksperci wojskowi pomagają syryjskiej armii w opanowaniu sprzętu dostarczanego przez stronę rosyjską, ale nie uczestniczą w działaniach bojowych.

Wyjaśniając sprawę „rosyjskich samolotów kierowanych do Syrii”, minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział: „Strona rosyjska wysyła zarówno produkcję wojskową przewidzianą w zawartych kontraktach, jak i pomoc humanitarną”.

źródło: PAP

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.