Rosja zareaguje na rozmieszczony sprzęt wojskowy NATO w Europie wschodniej

Moskwa podejmuje wszystkie środki, żeby odpowiedzieć na plany NATO dotyczące rozszerzenia swojej obecności na Morzu Czarnym – oznajmił stały przedstawiciel Rosji przy sojuszu Aleksander Gruszko.

„W każdym razie te plany należy rozpatrywać jako kolejny krok w kierunku nasilenia konfrontacji z Rosją. Co się tyczy naszego odwetu, już od dawna go wzięliśmy, ma wymiar wojskowo-techniczny. Umacniamy naszą zachodnią granicę, ogłosiliśmy stworzenie trzech dywizji, dwie już powstały. Podejmujemy wszystkie niezbędne środki, aby ochronić nasze interesy w sferze bezpieczeństwa i obrony” — oznajmił Gruszko na antenie telewizji Rossiya 24.

Gruszko przypomniał, że 15-16 lutego odbędzie się posiedzenie Rady NATO na szczeblu ministrów obrony.\

„Myślę, że będzie interesujące, ponieważ NATO spragnione amerykańskiego przywództwa wreszcie otrzyma pierwsze wskazówki ze strony USA… Ogłoszono, że zostaną podjęte pewne dodatkowe decyzje w sprawie zwiększenia obecności NATO na południowym wschodzie, prawdopodobnie chodzi przede wszystkim o zakończenie formowania brygady międzynarodowej, a także rozszerzenie obecności w akwenie Morza Czarnego. Pojawia się tu wiele pytań” — powiedział dyplomata.

„Po pierwsze z sześciu państw trzy są członkami sojuszu. Turcja posiada dużą flotę, plus Bułgaria i Rumunia. Jest Konwencja z Montreux, mocarstwa spoza regionu nie mogą tam trzymać statków, są ograniczenia czasowe i tonażowe, aczkolwiek widzimy, że w ostatnim czasie realizacja konwencji spotyka się z presją, ale mimo wszystko absolutna większość rozpatruje konwencję jako czynnik stabilizujący i bawienie się tym narzędziem byłoby zbyt niebezpieczne”.

źródło: sputniknews
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Rosja zareaguje na rozmieszczony sprzęt wojskowy NATO w Europie wschodniej”

 1. A czy wojska amerykańskie na terenie polski chronią polskie ?

  Widać że nie, ze strategiczne go punktu widzenia rozlokowanie amerykanów w Polsce jest nie właściwe dla obronności polski, kogo więc chronią ?
  Niemców ? czy mają jakiś inny interes ?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. A jak kupiłem nocnik, bo sram ze strachu

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Jest to okazja by każdy kraj kupił trochę nowego sprzętu !
  Takie straszenie przynosi zyski każdej firmie która produkuje maszyny wojenne i amunicje

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.