Rosja zbuduje ”Arkę Noego” – Skarbiec zagłady

Naukowcy z Uniwersytetu Moskiewskiego stworzyli projekt „Arki Noego”, który ma za zadanie być miejscem, w którym będzie się przechowywało materiał biologiczny wszystkich roślin i zwierząt. Czy Rosja w ten sposób przygotowuje się na wystąpienie jakiegoś apokaliptycznego scenariusza, który zakłada między innymi wojnę na wyniszczenie ?

Lokalizacje tego podziemnego kompleksu jeszcze nie została wybrana ze względu na skalę projektu, gdyż potrzeba 430 tysięcy metrów kwadratowych. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad miliard rubli. Cały kompleks ma być położony w miejscu gdzie jest zimno czyli można się domyślić, że będzie to okolica Alaski a nad zachowaniem zbioru nasion i próbek genomu zwierząt będzie czuwał specjalny system komputerowy. Cały kompleks ma zostać ukończony w 2018 roku.

Zdaniem ekspertów niebawem zawartość skarbca może stać się droższa niż złoto, ponieważ z roku na rok tracimy coraz więcej odmian i gatunków roślin. W ciągu ostatnich stu lat bezpowrotnie straciliśmy 80 proc. odmian kukurydzy, a farmerzy z USA pozbyli się 94 proc. odmian grochu. Zmniejsza się różnorodność upraw, oszacowano, że zginęło już 75 proc. wszystkich roślin hodowlanych.

Jednorodność upraw niesie za sobą ogromne ryzyko, gdyż w przypadku pojawienia się nowego pasożyta, grzyba, bakterii lub wirusa, może w bardzo krótkim czasie je wszystkie zniszczyć. Podobny wpływ mają stałe zmiany klimatu, różnorodność upraw jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem, które gwarantuję, że część roślin przetrwa zmiany.

Na Świecie istnieje już 1 400 banków nasion

Jednak większość z nich wybudowano w krajach o niestabilnej sytuacji politycznej i w rejonach gdzie trudno zapewnić odpowiednie warunki przechowywania. Na przykład w 2006 roku, podczas ataku tajfunu został zalany bank nasion na Filipinach, a działania wojenne w Iraku i Afganistanie przyczyniły się do dewastacji kolejnych zapasów ziaren.

Rosja przygotowuje się na apokaliptyczny scenariusz

Jak wiadomo w Rosji doszło do kryzysu poprzez zajęcie Krymu i wspieranie działań wojennych na Ukrainie. Jej gospodarka bardzo się osłabiła i cały czas leci w dół. Po co wydawać w tym ciężkim momencie pieniądze na przedsięwzięcia, które mogły by poczekać a pieniądze mogły by być inaczej wykorzystane?

Okazuje się, że Rosja w planach modernizacji swojej armii jak i infrastruktury wojskowej czyli np: lotnisk ma datę końcową prawie w każdym przypadku wyznaczoną na 2018 rok.

Jak wiadomo każda gospodarka, która chyli się ku upadkowi prowadzi do wojny a niektóre kraje takie jak USA popychają jeszcze Rosję do wojny na której by jak zwykle skorzystały.

Jeżeli dojdzie do wojny Rosji z NATO na pewno nie będzie to wojna na karabiny i czołgi. Przerodzi się to w III wojnę światową, która najprawdopodobniej już się zaczęła i wyginie ogromna ilość ludzi, zwierząt jak i roślin. Wtedy „Arka Noego” czyli skarbiec po zagładzie spełni swoje zadanie.

Podobne, ostatnio opublikowane artykuły

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

muszą się spieszyć bo podobno koniec świata zaczął się 15 kwietnia 2014 roku a kończy się 28 września 2015 roku jeśli to nie są kolejne kłamstwa na temat końca świata