Rosjanie ostrzeliwują ukraińskie wojska

Rosjanie ostrzeliwują ukraińskie wojskoProrosyjscy bojówkarze na wschodzie Ukrainy znów ostrzeliwują ukraińskie wojska. Jeszcze wczoraj informowano o spadku ich aktywności.

Według eksperta wojskowego Dmytra Tymczuka, minionej doby separatyści ostrzeliwali ukraińskie pozycji 50 razy. Najwięcej, aż 10 razy, atakowano strzałami z czołgów, artylerii oraz wyrzutni Grad lotnisko w Doniecku. Niespokojnie było też w Debalcewie i innych miejscowościach.

Rosjanie koncentrują też swoje wojska na północy Krymu, przy granicy z obwodem chersońskim. Przewożone są tam kompleksy obrony przeciwlotniczej. Także na terytorium Rosji przy granicy z Ukrainą zwiększa się liczba wojsk.

Zawieszenie broni obowiązuje na wschodzie Ukrainy od 5 września, jednak – zdaniem Kijowa – nie jest ono przestrzegane przez separatystów. W piątek 19 września, w Mińsku podpisano nowe porozumienie, które potwierdza zawieszenie broni i przewiduje wycofanie ciężkiej artylerii z 30-kilometrowej strefy przyfrontowej. Ukraińcy twierdzą, że rozpoczęli już przygotowania do jej wycofania.

źródło: Polskie Radio

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o