pierwsze ladowanie na ksiezycu

Rosyjsko-amerykańskie stosunki najwyraźniej znalazły się w nowej fazie. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wzywa do międzynarodowego śledztwa w sprawie pierwszego lądowania na Księżycu. Rosjanie chcieliby zbadać „mroczne detale” towarzyszące całej trwającej w latach 1969-1972 misji Apollo.

Pierwsze lądowanie na Księżycu

O wszystkim napisał w dzienniku „Izwiestia” rzecznik Komitetu Władimir Markin. Urzędnik oświadczył, że amerykańskie władze przekroczyły linię, wszczynając zakrojone na szeroką skalę śledztwo ws. FIFA. Śledztwo ubodło Rosję, gdyż sugeruje, że przyznanie mundialu Rosji w 2018 r. odbyło się przy nieczystej grze. „Amerykańscy prokuratorzy uznali siebie za najwyższych sędziów ws. międzynarodowych spraw piłkarskich” – stwierdził Markin i zaproponował, by międzynarodowi śledczy przyjrzeli się mrocznym tajemnicom amerykańskiej przeszłości.

Markin orzekł, że międzynarodowi śledczy powinni pomóc Amerykanom ustalić, co stało się z tajemniczym zaginięciem filmu z lądowania na księżycu w 1969 roku i wyjaśnić, co stało się z blisko 400 kg skał księżycowych, które rzekomo pozyskano w czasie misji pomiędzy 1969 a 1972 rokiem.

„Nie twierdzimy, że oni nie polecieli na Księżyc i zwyczajnie zrobili o tym film. Ale wszystkie te naukowe i także kulturowe znaleziska są częścią ludzkiego dziedzictwa, a ich zniknięcie bez śladu jest naszą wspólną stratą. Śledztwo wykazałoby, co się stało” – argumentował Markin.

 

pierwsze ladowanie na ksiezycu

Mroczne tajemnice NASA?

„The Moscow Times” przypomina, że w 2009 roku NASA przyznała, że oryginalne nagranie pierwszego lądowania na księżycu zostało usunięte, ale udało się odzyskać oryginalną wersję pokazaną w telewizji.

Z kolei 380 kg skał z Księżyca – o których mówi Markin – miało być pozyskane w czasie bezzałogowych lądowań. Materiał – jak twierdzą władze – jest przechowywany w Centrum Kosmicznym Lyndon B. Johnson w Teksasie, z kolei próbki rozesłano do różnych muzeów na całym świecie.

Autor: pkmtom / Źródło: The Moscow Times, Washington Post, tvn 24

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
koshtom Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Podobno kosmici powiedzieli im, żeby więcej tam nie wracali.

kosh
Gość
kosh

dokładnie

tom
Gość
tom

W 1968 z prymitywną techniką latali na księżyc a teraz nie mogą ? Jak by to była prawda to teraz latały by tam regularne wycieczki. Nie wierze że Amerykanie byli na księżycu !