Rosjanie proponują śledztwo, by „wyjaśnić mroczne detale” lądowania na Księżycu

pierwsze ladowanie na ksiezycu

Rosyjsko-amerykańskie stosunki najwyraźniej znalazły się w nowej fazie. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wzywa do międzynarodowego śledztwa w sprawie pierwszego lądowania na Księżycu. Rosjanie chcieliby zbadać „mroczne detale” towarzyszące całej trwającej w latach 1969-1972 misji Apollo.

Pierwsze lądowanie na Księżycu

O wszystkim napisał w dzienniku „Izwiestia” rzecznik Komitetu Władimir Markin. Urzędnik oświadczył, że amerykańskie władze przekroczyły linię, wszczynając zakrojone na szeroką skalę śledztwo ws. FIFA. Śledztwo ubodło Rosję, gdyż sugeruje, że przyznanie mundialu Rosji w 2018 r. odbyło się przy nieczystej grze. „Amerykańscy prokuratorzy uznali siebie za najwyższych sędziów ws. międzynarodowych spraw piłkarskich” – stwierdził Markin i zaproponował, by międzynarodowi śledczy przyjrzeli się mrocznym tajemnicom amerykańskiej przeszłości.

Markin orzekł, że międzynarodowi śledczy powinni pomóc Amerykanom ustalić, co stało się z tajemniczym zaginięciem filmu z lądowania na księżycu w 1969 roku i wyjaśnić, co stało się z blisko 400 kg skał księżycowych, które rzekomo pozyskano w czasie misji pomiędzy 1969 a 1972 rokiem.

„Nie twierdzimy, że oni nie polecieli na Księżyc i zwyczajnie zrobili o tym film. Ale wszystkie te naukowe i także kulturowe znaleziska są częścią ludzkiego dziedzictwa, a ich zniknięcie bez śladu jest naszą wspólną stratą. Śledztwo wykazałoby, co się stało” – argumentował Markin.

 

pierwsze ladowanie na ksiezycu

Mroczne tajemnice NASA?

„The Moscow Times” przypomina, że w 2009 roku NASA przyznała, że oryginalne nagranie pierwszego lądowania na księżycu zostało usunięte, ale udało się odzyskać oryginalną wersję pokazaną w telewizji.

Z kolei 380 kg skał z Księżyca – o których mówi Markin – miało być pozyskane w czasie bezzałogowych lądowań. Materiał – jak twierdzą władze – jest przechowywany w Centrum Kosmicznym Lyndon B. Johnson w Teksasie, z kolei próbki rozesłano do różnych muzeów na całym świecie.

Autor: pk\mtom / Źródło: The Moscow Times, Washington Post, tvn 24
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Rosjanie proponują śledztwo, by „wyjaśnić mroczne detale” lądowania na Księżycu”

 1. Podobno kosmici powiedzieli im, żeby więcej tam nie wracali.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. dokładnie

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. W 1968 z prymitywną techniką latali na księżyc a teraz nie mogą ? Jak by to była prawda to teraz latały by tam regularne wycieczki. Nie wierze że Amerykanie byli na księżycu !

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.